101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojewoda ma nowych konsultantów. To m.in. dyrektor pogotowia

Data publikacji: 08.01.2019 20:51 / Data aktualizacji: 08.01.2019 21:22
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wręczenie nominacji nowym konsultantom wojewódzkim. Na zdjęciu od lewej Wojciech Przybylski Marta Solnica i wojewoda Agata Wojtyszek

Wręczenie nominacji nowym konsultantom wojewódzkim. Na zdjęciu (od lewej): Wojciech Przybylski, Marta Solnica i wojewoda Agata Wojtyszek
Fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

Nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia powołała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. Konsultantem do Spraw Medycyny Ratunkowej została Marta Solnica, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Jak nam powiedziała, w związku z nominacją jest mile zaskoczona.

- Mam nadzieję, że swoim doświadczeniem zdobytym przez wiele lat pracy będę mogła służyć pomocą w organizowaniu ratownictwa medycznego, czy działalności SOR-ów, udzielając rad Pani wojewodzie przy decydowaniu o pewnych działaniach, które będą podejmowane w tym zakresie - mówi.

Wręczenie nominacji nowym konsultantom wojewódzkim. Na zdjęciu (od lewej): Marta Solnica i wojewoda Agata WojtyszekFot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

Z kolei Wojciech Przybylski, dyrektor Specjalistycznego Szpitala Świętego Łukasza w Końskich będzie konsultantem do Spraw Zdrowia Publicznego. Jak podkreślił, cieszy się z decyzji wojewody.

- Sześć lat temu to stanowisko zostało zlikwidowane przez poprzednią panią wojewodę. Dzisiaj wojewoda Agata Wojtyszek potwierdziła, że zdrowie publiczne to ważna dyscyplina z punktu widzenia zarówno państwa, samorządu, jak i zwykłego obywatela, bo decyduje o tym, jak rozwija się system opieki zdrowotnej, jak należy dbać o zdrowie populacji oraz jak podnosić jakość tego zdrowia - mówi nowy konsultant.

Specjaliści zostali powołani na 5-letnią kadencję.

Konsultanci wojewódzcy są ważnym elementem nadzoru specjalistycznego, celem ich działań jest poprawa jakości oraz osiągnięcie ujednoliconych standardów w opiece medycznej. Konsultantów powołuje wojewoda w porozumieniu z ministrem zdrowia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution