101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co dalej z sandomierską „dwójką”? Rodzice protestują przeciw likwidacji

Data publikacji: 09.01.2019 12:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Spotkanie rodziców i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2

Spotkanie rodziców i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2
Sandomierz. 09.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sandomierzu obawiają się, że dojdzie do likwidacji szkoły. Takie sygnały dochodzą do nich w ostatnich tygodniach, co ma związek z planami reorganizacji sieci szkół w mieście. O dalszych losach tzw. „dwójki” mówiono podczas spotkania w gronie dyrekcji i rodziców, w którym wzięło udział około 150 osób.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec nie wyklucza, że szkoła zostanie przeniesiona do budynków zajmowanych obecnie przez Szkołę Podstawową nr 4 , gdzie jest dużo miejsca. Młodsze klasy byłyby w budynku przy ul. Mickiewicza, a starsze przy  ul. Cieśli, gdzie dawniej było gimnazjum. Zapewnia, że w tym wariancie nie doszłoby do likwidacji Szkoły Podstawowej nr 2 jako jednostki organizacyjnej. Zmieniłby się tylko adres. Szkoła po przenosinach utrzymałaby swoją odrębność, nazwę, sztandar, ilość nauczycieli i uczniów. Obecnie uczy się w niej 190 dzieci.

Rodzice podkreślają jednak, że atutem placówki jest jej kameralność. Uczniowie nie są anonimowi, czują się bezpieczne, ponieważ nauczyciele stale mają ich na oku. Rodzice mówią, że jeżeli dojdzie do przeprowadzki będą wypisywać stamtąd swoje dzieci.

Przeprowadzka Szkoły Podstawowej nr 2 do innych obiektów jest brana pod uwagę przede wszystkim ze względu na stan budynku ”dwójki”. Na drugim piętrze nie ma toalet, są za wąskie schody i potrzebna jest wymiana drzwi. Zamiast inwestować w przeróbki i remonty można wykorzystać istniejącą już bazę w mieście - uważa burmistrz.

W najbliższy czwartek burmistrz wizytować będzie szkołę, po czym spotka się z dyrekcją i rodzicami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution