101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szpital w Starachowicach ma nowoczesny oddział zakaźny

Data publikacji: 09.01.2019 13:26
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Starachowice. Otwarcie oddziału chorób zakaźnych w miejscowym szpitalu po remoncie

Starachowice. Otwarcie oddziału chorób zakaźnych w miejscowym szpitalu po remoncie
09.01.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

W Szpitalu Powiatowym w Starachowicach otwarto po kapitalnym remoncie, i w innej części lecznicy, oddział chorób zakaźnych. Jak informuje Katarzyna Arent, dyrektor szpitala, oddział wyposażony jest w 17 łóżek, sale są jedno i dwuosobowe, każda z węzłem sanitarnym.

- Pacjentów ze starego budynku szpitala, na nowy oddział będziemy przenosić w czwartek i piątek. Oddział jest nowoczesny, komfortowy, bardzo dobrze wyposażony, spełnia najwyższe standardy. Pacjenci będą hospitalizowani w naprawdę dobrych warunkach - dodała Katarzyna Arent.

- Dzięki inwestycji opiekę i pomoc znajdą tu nie tylko chorzy z powiatu starachowickiego, ale także skarżyskiego i ostrowieckiego - przypomniał Bartłomiej Dorywalski, wicewojewoda świętokrzyski.

- Po zamknięciu oddziału zakaźnego w szpitalu w Skarżysku mieszkańcy północnych terenów naszego województwa pozbawieni byli dostępu do tego typu leczenia. Wierzę, że oddział zakaźny w Starachowicach zaspokoi potrzeby zdrowotne w tym zakresie - dodał. 

Jak powiedział podczas uroczystości otwarcia oddziału Krzysztof Lipiec, przewodniczący świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, starachowicki szpital systematycznie umacnia swoją pozycję na mapie polskiej służby zdrowia.

- To dobry szpital i dobrze zarządzany. Cieszę się również z tego, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w znacznym stopniu przyczynił się do otwarcia tego oddziału - powiedział poseł Krzysztof Lipiec, który dodał, że premier Mateusz Morawiecki osobiście zaangażował się w udzielanie dotacji dla oddziału.

W województwie świętokrzyski działają trzy oddziały zakaźne. Oprócz tego w Starachowicach, także w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach i Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju.

Zdaniem Małgorzaty Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, te trzy oddziały zaspokoją potrzeby zdrowotne mieszkańców naszego regionu w zakresie leczenia chorób zakaźnych.

Oddział chorób zakaźnych w starachowickim szpitalu zlokalizowany jest na I piętrze. Inwestycja kosztowała około 4 mln zł, z czego prawie 3 mln zł pochodziły z budżetu państwa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution