101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uczniowie z Kielc i Skarżyska na praktykach w PGE

Data publikacji: 09.01.2019 13:32
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Podpisanie umowy o praktykach zawodowych pomiędzy PGE Obrót SA w Skarżysku a Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach i Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku. Na zdjęciu od lewej Ewa Borkowska  kierownik kształcenia zawodowego w ZSE w Kielcach Piotr Sławiński  dyrektor ZSE w Kielcach Barbara Czerwińska  dyrektor PGR Obrót S.A. w Skarżysku Joanna Romanowska  dyrektor ZSE W Skarżysku i Iwona Dębińska  wicedyrektor ZSE w Skarżysku

Podpisanie umowy o praktykach zawodowych pomiędzy PGE Obrót SA w Skarżysku a Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach i Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku. Na zdjęciu (od lewej): Ewa Borkowska – kierownik kształcenia zawodowego w ZSE w Kielcach, Piotr Sławiński – dyrektor ZSE w Kielcach, Barbara Czerwińska – dyrektor PGR Obrót S.A. w Skarżysku, Joanna Romanowska – dyrektor ZSE W Skarżysku i Iwona Dębińska – wicedyrektor ZSE w Skarżysku
09.01.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Uczniowie dwóch techników ekonomicznych z Kielc i ze Skarżyska będą mieli możliwość praktyki zawodowej w oddziałach spółki PGE Obrót. Dziś zostały podpisane umowy dotyczące współpracy szkól i przedsiębiorstwa.

Barbara Czerwińska, dyrektor PGE w Skarżysku poinformowała, że uczniowie zostaną skierowani do jednostek w Skarżysku przy ul. Piłsudskiego i Rejowskiej oraz w Kielcach do siedziby biura obsługi klienta przy ul. Sandomierskiej.  Będą pracować w dziale kadr, windykacji, biurze obsługi klienta i dziale rozliczeń.

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach Piotr Sowiński zaznacza, że jego uczniowie już w ubiegłym roku odbywali praktyki w spółce PGE. Z obserwacji wynika, że taki sposób kształcenia, teoria w szkole i praktyka w przedsiębiorstwie daje najlepsze efekty w przygotowaniu młodego człowieka do pracy zawodowej. Dodatkowo obserwacja wymagań stawianych przez  pracodawcę pomaga w dostosowywaniu sposobu kształcenia do potrzeb ryku pracy. Uczniowie kieleckiego ekonomika odbywają praktyki m.in. w Targach Kielce, bankach i i biurach  rachunkowych.

W podobny sposób przygotowywani do zawodu są uczniowie skarżyskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych. Joanna Romanowska, dyrektor placówki, podkreśla, że szkoła organizuje także dodatkowe staże dla uczniów. Na rynku lokalnym to urzędy miejskie i powiatowe, banki, czy biura rachunkowe.

Praktyki będą się odbywały w dwóch turach, w Kielcach rozpocznie je 6 osób, podobnie będzie w Skarżysku. W Skarżysku kształcenie zawodowe prowadzone jest we współpracy z różnymi firmami. Szkoły mają podpisane umowy np. ze skarżyskim Mesko, czy PKP.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution