101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Strażacy z Pińczowa rozdają czujniki czadu

Data publikacji: 09.01.2019 14:29
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Akcja rozdawania czujników czadu przez strażaków z Pińczowa

Akcja rozdawania czujników czadu przez strażaków z Pińczowa
09.01.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Pińczowscy strażacy odwiedzają osoby starsze i samotne i przekazują im czujniki czadu. Mateusz Tarka, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej mówi, że przy okazji odwiedzin ratownicy pokazują, jak działa czujnik i gdzie należy go umieścić.

- Akcja  ma na celu wyposażenie mieszkańców powiatu w detektory tlenku węgla, które będą informować o zagrożeniu. Czujnik, alarmuje zarówno sygnałem dźwiękowym, jak i świetlnym. Trzeba wówczas jak najszybciej otworzyć okna, przewietrzyć pomieszczenie, wyjść z niego i wezwać straż pożarną - dodaje rzecznik.

Czujki pozyskała Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Pińczowie przy udziale Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dziś strażacy przekazali 10 czujników mieszkańcom m.in. Pińczowa, Gacek i Brześcia. W kolejnych dniach rozdawane będą następnym osobom wytypowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zadowolona z podarunku jest jedna z mieszkanek Pińczowa. Jak mówi, mieszka  z niepełnosprawnym synem. Jedno z pomieszczeń nie ma wentylacji, dlatego czujnik jest bardzo ważny, bo w razie potrzeby poinformuje o zagrożeniu.   

W ostatnim czasie na terenie powiatu pińczowskiego strażacy kilkakrotnie odnotowali zdarzenia związane u utlenianiem się tlenku węgla. Kapitan Mateusz Tarka z pińczowskiej strażnicy poinformował, że dziś groźny czad zaatakował w Działoszycach, w związku z tym jedna osoba trafiła do szpitala.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution