101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zmiany na UJK. Nowe kierunki, w tym w języku angielskim

Data publikacji: 09.01.2019 14:41
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Kielce. 05.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Nowe pomysły na przyciągnięcie jeszcze większej liczby kandydatów na studia mają władze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jak mówi Piotr Burda, rzecznik uczelni, od przyszłego roku akademickiego zaczną działać nowe kierunki, w tym jeden w języku angielskim. Najciekawszą propozycję ma wydział humanistyczny.

- Jedną z nowości będzie jest logopedia. To ciekawa propozycja skierowana do osób planujących pracę w instytucjach pomagających dzieciom, czy dorosłym z wadami wymowy. Kolejnym nowym kierunkiem są też jednolite magisterskie studia na pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej - informuje rzecznik UJK. Oba kierunki będą dostępne zarówno w systemie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Spore zmiany szykują się także w filii uniwersytetu znajdującej się w Piotrkowie Trybunalskim. Jak mówi Piotr Burda, to właśnie tam powstanie anglojęzyczna administracja. Będą to studia stacjonarne.

- W Piotrkowie planujemy także otwarcie dwóch innych kierunków. Będą to finanse i rachunkowość oraz pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Czekamy jeszcze na zgodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Oba kierunki będą wykładane w języku polskim - wyjaśnia Piotr Burda.

Nowości czekają też kandydatów, którzy chcieliby studiować na wydziale zamiejscowym UJK w Sandomierzu. To administracja oraz pedagogika. W tym drugim przypadku uczelnia czeka jeszcze na zgodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution