101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sześciu kielczan z PGE Vive jedzie na mistrzostwa świata w piłce ręcznej

Data publikacji: 09.01.2019 14:44
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Komentarze

Daniel Dujszebajew
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sześciu graczy PGE Vive pojedzie na rozpoczynające się w czwartek w Danii i Niemczech mistrzostwa świata. Kielce na parkietach w Danii i Niemczech reprezentować będą Hiszpanie: Alex i Dani Dujszebajewowie, Angel Perez i Julen Aginagalde, Chorwat Luka Cindrić i Serb Władymir Cupara. W ostatniej chwili ze składu Chorwacji wypadł bramkarz Filip Ivić.

Zdaniem Talanta Dujszebajewa faworytami są zespoły gospodarzy imprezy. – Oczywiście najlepsza byłaby taka sytuacja, że Hiszpania sięgnie po złoto, a Chorwacja i Serbia staną na podium – rozmarzył się szkoleniowiec mistrzów Polski. Jego zdaniem bardzo ważne będzie także to, żeby uplasować się w czołowej siódemce bądź ósemce, bo to daje kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Serbia zagra w grupie A, a jej przeciwnikami w Berlinie będą: Francja, Niemcy, Rosja, Brazylia i Korea Południowa. Hiszpanie w Monachium w grupie B rywalizować będą z Chorwacją, Bahrajnem, Japonią, Macedonią i Islandią.

Ekipa Władymira Cupary swój pierwszy mecz rozegra w piątek, 11 stycznia o godzinie 18.00 z Rosją. Dokładnie w  tym samym terminie Chorwaci zmierzą się z Islandią, a 2,5 godziny później Hiszpanie z Bahrajnem.

Do dalszych gier o medale awansują po 3 najlepsze zespoły z  każdej z grup.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution