101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejne kilometry wyremontowanych dróg

Data publikacji: 09.01.2019 16:27
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
10.08.2018 Obwodnica Sukowa

10.08.2018 Obwodnica Sukowa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Za dwa miesiące rozpocznie się przebudowa 16-kilometrowego odcinka drogi pomiędzy Łopusznem, a Radoszycami. Jest to ostatni odcinek, domykający fragment drogi wojewódzkiej 728 z Końskich do Małogoszcza.

Jak mówi Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, jest to najbardziej zniszczony, a przy tym jeden z najczęściej używanych  fragmentów trasy.

- Jest to droga o dużym natężeniu pojazdów ciężkich, a przez to od wielu lat jest mocno  zniszczona i nie spełnia norm dla dróg wojewódzkich. Trasa przebiegać będzie od Rynku w Łopusznie, poprzez Radoszyce, a zakończy się w miejskości Plenna, na skrzyżowaniu z drogą powiatową. Oprócz wzmocnienia, jezdnia zostanie także poszerzona do szerokości 7 metrów - informuje Karol Rożek.

- Podczas remontu droga zostanie wzmocniona, by mogły poruszać się po niej samochody dostawcze. Oprócz tego na poboczach powstaną ścieżki rowerowe i chodniki. Wykonawca  przygotował już projekt inwestycji. Rozpoczęcie prac planowane jest na przełom lutego i marca tego roku. Zakończenie przewidziano na koniec 2020 roku. Koszt inwestycji to ponad 66 milionów złotych.

W tym roku oddanych zostanie także kilka odcinków budowanych dróg. Najwcześniej, bo w poniedziałek, 14 stycznia, otwarta zostanie obwodnica Chmielnika. Przebudowywanych zostało m. in. kilka fragmentów drogi krajowej nr 73. W miejscu łuku przy wjeździe do miasta powstało  rondo, a w kierunku Buska-Zdroju poprowadzono półtora kilometra nowej drogi. Wybudowano także prawie 3-kilometrowy odcinek drogi w stronę Staszowa. Koszt inwestycji to ponad 37 milionów.

Z kolei w sierpniu otwarta zostanie 22-kilometrowa obwodnica Sukowa i Daleszyc. Nowa droga ominie Suków od północy i powróci do istniejącego biegu drogi na wysokości cmentarza i piaskowni. Następnie przed miejscowością Kranów skręci na południe i ominie Daleszyce i zakończy się w Niwach Daleszyckich. Na całej długości powstaną także ścieżki rowerowe, biegnące od Kielc, do Widełek. Inwestycja wraz z wykupami i dokumentacją ma kosztować ponad 130 milionów złotych.

Jak informuje Karol Rożek, budowa obwodnicy pozwoli na odciążenie centrów obu miejscowości z uciążliwego dla mieszkańców ruchu tranzytowego, a także na szybszą podróż z Kielc do Rzeszowa.

W tym roku oddana zostanie także obwodnica Zbludowic koło Buska-Zdroju, której zakończenie zapowiedziane jest na sierpień. Z kolei wiosną oddana do użytku będzie obwodnica Ćmielowa.
W tym roku rozpoczną się także prace przy obwodnicy Pińczowa, Buska, Kazimierzy Wielkiej oraz Włoszczowy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution