101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

XXI wiek wkracza do ostrowieckich podstawówek

Data publikacji: 09.01.2019 18:39
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Lekcja matematyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1

Lekcja matematyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
Ostrowiec Świętokrzyski. 09.01.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Laptopy dla nauczycieli i uczniów, tablice interaktywne, multimedialne projektory - to nowe wyposażenie pracowni matematycznych, przyrodniczych i językowych wszystkich ośmiu szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ostatnim czasie do placówek trafiło niemal 600 sztuk sprzętu, który ma pomóc w nauce oraz w pracy pedagogicznej.

Do Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu trafiło 78 komputerów dla uczniów, m.in. do pracowni matematycznych. Ósmoklasiści uważają, że nauka matematyki na laptopach jest ciekawsza.

- Coraz więcej w naszym życiu jest tych nowoczesnych form, nowych technologii i w szkole też możemy z tego korzystać, pomaga nam to więcej się nauczyć - mówi Iga Okoń, jedna z uczennic korzystająca ze sprzętu na lekcjach.

Nauczyciel podczas lekcji widzi, co każdy uczeń robi na swoim komputerze. Dorota Sitarska, nauczyciel matematyki i informatyki w ostrowieckiej „jedynce” uważa, że już za kilka lat uczniowie nie będą musieli nosić ciężkich podręczników. Dodaje, że komputery ułatwiają pracę obu stronom.

- Można przygotować uczniom wiele interesujących materiałów, które potem można modyfikować i używać na innych lekcjach. To bardzo wygodne - mówi Dorota Sitarska. Podkreśla, że nauczyciele uczestniczą w szkoleniach, aby jak najlepiej wykorzystywać możliwości sprzętu.

Prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński podkreśla, że zakup sprzętu możliwy był dzięki unijnemu programowi. Pięciomilionowy projekt zakłada także budowę dwóch boisk, modernizację hali sportowej, wymianę podłóg i drzwi oraz instalacji oświetleniowej. Jedna ze szkół została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution