101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przedszkole po rozbudowie. Powstały dwie nowe sale

Data publikacji: 09.01.2019 19:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Nowe skrzydło Przedszkola nr 8 w Staszowie

Nowe skrzydło Przedszkola nr 8 w Staszowie
Staszów. 09.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Staszowie oficjalnie oddano rozbudowaną siedzibę Przedszkola nr 8. Powstało nowe skrzydło o powierzchni 400 metrów kwadratowych, w którym znajdują się dwie sale dla przedszkolaków. Jak powiedziała dyrektor Przedszkola nr 8 Alicja Misiak, to bardzo ważna inwestycja, ponieważ do tej pory dwie najstarsze grupy przedszkolaków musiały korzystać z pomieszczeń wynajmowanych w Szkole Podstawowej nr 3.

Teraz będzie komfortowo. Nowe  sale są duże. Istnieje możliwość przedzielenia ich przesuwnymi drzwiami, dzięki temu pomieszczenie może być wykorzystywane do codziennej pracy z przedszkolakami, a także jako sala widowiskowa. Ponadto w nowym skrzydle znajduje się mała sala gimnastyczna oraz szatnia.

Karolina Nowak, przewodnicząca Rady Rodziców stwierdziła, że jest zachwycona nowymi warunkami dla dzieci. Przedszkole zostało powiększone, wreszcie nie trzeba będzie dowozić dzieci do szkoły. Są fantastyczne warunki do rozwoju i nauki maluchów.

Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć przyznał, że rozbudowa przedszkola była konieczna. Zyskają na tym zarówno przedszkolaki,  jak i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3. Ze względu na reformę oświaty i wprowadzenie ośmioklasowej podstawówki tzw. „trójka” potrzebuje większej liczby pomieszczeń. Dzięki temu, że dzieci przedszkolne nie będą już korzystać z sal w szkole, nie trzeba będzie wprowadzać uczniom dwuzmianowej nauki.

Rozbudowa Przedszkola nr 8 kosztowała milion 100 tysięcy złotych. Dofinansowanie wyniosło  prawie 560 tysięcy złotych. Resztę pieniędzy zapewniło miasto z własnego budżetu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution