101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Czarni Połaniec już trenują

Data publikacji: 10.01.2019 06:07
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

 
12.11.2018 / Fot. Czarni Połaniec

III ligowi piłkarze Czarnych Połaniec spotkali się w środę na pierwszym treningu po urlopach. Prezes klubu Zbigniew Kolera porozmawiał z zespołem i nakreślił plan na rundę wiosenną, który jest jasny: utrzymanie w III lidze.

Trener Piotr Mazurkiewicz miał w środę do dyspozycji 18 zawodników i zapowiada ciężką pracę w okresie przygotowawczym.

- Zrobiliśmy testy tlenowe i wiemy już jak pracować z zespołem. Pierwszy okres to przede wszystkim podbudowa fizyczna, siła ogólna i wytrzymałość tlenowa – powiedział Piotr Mazurkiewicz 

W klubie z Połańca będą zmiany. Z zespołem już pożegnał się pomocnik Bartłomiej Miazga, z którym rozwiązano kontrakt. W drużynie Czarnych nie będzie grał również Dawid Stypa, który wybrał ofertę Wisłoki Dębica oraz Mikołaj Pudłowski.

Natomiast 34-letni bramkarz Marcin Reczek, który ze względu na kontuzję postanowił zakończyć karierę, jednak zostaje w klubie i w sztabie szkoleniowym będzie pracował z bramkarzami. Do zespołu dołączył były napastnik Wólczanki Wólka Pełkińska 23-letni Dorian Buczek, który już był na środowym treningu.

- To nie koniec transferów. Już niebawem podpiszemy kontrakt ze skrzydłowym. Oczywiście szukamy bramkarza po rezygnacji Marcina Reczka, a także zawodnika na drugie „skrzydło” oraz do środka pola – poinformował Piotr Mazurkiewicz. 

Podczas okresu przygotowawczego piłkarze Czarnych Połaniec rozegrają siedem meczów kontrolnych. Pierwszy 28 stycznia z II ligową Resovią Rzeszów.

Po rundzie jesiennej III ligi podopieczni Piotra Mazurkiewicza zajmują 15. miejsce i mają trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. 

Plan sparingów Czarnych PołaniecFot.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution