101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Renata Janik zbulwersowana posunięciami poprzedniego zarządu województwa

Data publikacji: 10.01.2019 08:30 / Data aktualizacji: 10.01.2019 09:42
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wicemarszałek Renata Janik

Wicemarszałek Renata Janik
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- To było świadome i celowe działanie - tak o podwyżkach i awansach przyznanych przez poprzedni zarząd województwa świętokrzyskiego pracownikom urzędu marszałkowskiego mówiła na naszej antenie Renata Janik, wicemarszałek województwa. Przypomnijmy, na wynagrodzenia w 2019 roku, trzeba będzie wydać w tej instytucji ponad milion trzysta tysięcy złotych więcej.

Renatę Janik najbardziej szokuje fakt, że decyzje o wzroście pensji i awansach zapadły niespełna dwa miesiące przed przejęciem władzy przez nowy zarząd w samorządzie województwa. Jak podkreśliła, bulwersujący jest też fakt ich przyznawania.

- Patrząc na nazwiska, których tu nie mogę wymienić, tak to właśnie wyglądało, czyli swoi bliscy współpracownicy otrzymywali bardzo wysokie podwyżki - powiedziała wicemarszałek.

Renata Janik pytana, czy budżet województwa udźwignie w 2019 roku dodatkowe koszty wynikające z tego tytułu, stwierdziła, że zarząd dołoży starań, żeby te najważniejsze rzeczy, które są zaplanowane, były realizowane. Zwróciła jednak uwagę na kolejne koszty, związane z koniecznością wypłaty w tym roku nagród jubileuszowych.

- Te nagrody z pochodnymi, to jest kwota prawie 700 tysięcy złotych, czyli to jest dodatkowe obciążenie dla naszego budżetu - zaznaczyła.

Pytana, czy w ramach reorganizacji struktury urzędu marszałkowskiego będą zwolnienia, wyjaśniła, że wszystko jest dokładnie analizowane.

- Prawdą jest, że w urzędzie marszałkowskim mamy przerost zatrudnienia i nie da się tego ukryć, że sami dyrektorzy mówią, że mają bardzo dużą liczbę pracowników, co wiąże się z kosztami - dodała Renata Janik.

Jak już informowaliśmy, w ciągu 2018 roku w urzędzie marszałkowskim awansowano na wyższe stanowiska 88 osób, od stycznia do września 15 pracowników, a w październiku i w listopadzie 73 osoby. Od 1 listopada dokonano także zmian stawek płacy zasadniczej. Podwyżki w 2018 roku objęły 221 osób, a w samym październiku i listopadzie – 113 osób.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution