101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Lipiec: "Marszałek już były, ale hipokryta aktualny"

Data publikacji: 10.01.2019 09:55
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Krzysztof Lipiec

Krzysztof Lipiec
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Adam Jarubas, były marszałek województwa, poucza członka zarządu województwa Mariusza Goska i przewodniczącego sejmiku Andrzeja Prusia w kwestii czarownicy jako symbolu województwa. Poseł Krzysztof Lipiec wytyka mu absurdy argumentacji i hipokryzję.

„Kiedy zaraz po wyborach nowy członek zarządu województwa Mariusz Gosek zapowiedział, że dopóki on będzie odpowiadał za promocję regionu, to żadna czarownica nie przeleci już nad Świętokrzyskiem większość moich znajomych i piszący te słowa, odebraliśmy to jako wypadek przy pracy świeżo upieczonego urzędnika samorządu województwa, chcącego zapunktować w konserwatywnym elektoracie” - rozpoczyna swój wpis na Facebooku Jarubas.

Czytaj cały wpis https://www.facebook.com/adam.jarubas/posts/2083721278381895.

 „Wyraźnie widać, że obecnie zawiadujący regionem z braku pomysłów na rządzenie zabierają się za niszczenie jednego z symboli regionu świętokrzyskiego” - kontynuuje. 

Potem dostaje się przewodniczącemu sejmiku. „Ton dzisiejszej wypowiedzi Andrzeja Prusia wskazuje jednak na ducha obecnej władzy próbującej nam zainstalować gierkowską „jedność moralno-polityczną narodu” i przekonanej o wyższości etycznej nad pozostałymi uczestnikami życia publicznego. Na to nie może być zgody” - pisze Adam Jarubas.

Lider świętokrzyskiego PiS Krzysztof Lipiec odpowiedział byłemu marszałkowi wpisem zatytułowanym: „Marszałek już były, ale hipokryta aktualny”.  

„Były marszałek świętokrzyski broni jak niepodległości czarownicy jako symbolu województwa. Choć to chyba niezbyt trafne porównanie, bo niepodległości raczej bałby się bronić. Wystarczy przypomnieć jego strach przed „wymachiwaniem szabelką” w sprawie Rosji, która napadła na Ukrainę. To wówczas ofiarowałem mu drewnianą szabelkę, argumentując jego prorosyjską politykę słowami: „nie zasługuje na to, by wymachiwać prawdziwą szablą. Gdyby Polacy prezentowali tak bojaźliwą postawę jak Adam Jarubas, nigdy nie wywalczyliby swojej niepodległości". Polacy podzielili tę opinię - Jarubas dostał kompromitujące 1,6 procenta głosów w wyborach prezydenckich - rozpoczyna się wpis posła Lipca.

Cały wpis tutaj https://www.facebook.com/krzysztof.lipiec.902/posts/2052486834834439.

W dalszej części poseł obnaża słabości argumentacji Jarubasa, pisząc m.in.: „Po pierwsze trzeba mieć wielki tupet, żeby pisać o braku pomysłu na rządzenie regionem przez ekipę, która jest u władzy… trzy miesiące. Trzy miesiące, to stanowczo zbyt krótki czas na sprzątanie po Adamie Jarubasie”.

Następnie: „Baba Jaga, to nie jest symbol naszego regionu. To ekipa Adama Jarubasa nachalnie od lat promowała czarownicę, wpisała go w oficjalne dokumenty, wydawała miliony na jego promocję”.

A na argument, że promowanie czarownicy, sabatu czarownic i powiązanych rytuałów nie stoi w sprzeczności z wiarą katolicką, poseł odpowiada: „Sowieci promowali swego czasu „dzieciątko Lenin”, żeby odwrócić wartości i wprowadzić nową religię”.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution