101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Żeby SOR funkcjonował sprawniej. Ważna inwestycja w Jędrzejowie

Data publikacji: 10.01.2019 11:40
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Jędrzejów. Budowa pawilonu SOR

Jędrzejów. Budowa pawilonu SOR
Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Przy Szpitalu Specjalistycznym w Jędrzejowie trwa budowa nowego pawilonu, do którego przeniesiony zostanie Szpitalny Oddział Ratunkowy. Na dachu nowego budynku ma powstać lądowisko dla helikopterów.

Jak mówi Maciej Wróbel, dyrektor lecznicy rozbudowa szpitala była konieczna, by SOR funkcjonował lepiej i sprawniej. Dzięki tej inwestycji pacjenci będą mieli więcej miejsca i swobody oraz zwiększy się ich bezpieczeństwo, ponieważ sprawniejszy będzie transport chorych Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Gdy helikopter wyląduje na dachu, pacjent zostaje przetransportowany windą bezpośrednio na SOR, a to znacznie skróci czas niezbędny do podjęcia terapii.

Doktor Waldemar Michalczak, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala zauważa, że Jędrzejów leży przy trasie ekspresowej, gdzie może dojść do poważnych wypadków i wówczas szybka interwencja i transport może decydować o życiu pacjenta.

Obecnie szpital w Jędrzejowie dysponuje lądowiskiem dla helikopterów, które zlokalizowane jest na wydzielonej części parkingu obok Przychodni Specjalistycznej, jednak można z niego korzystać tylko w dzień.

Termin zakończenia budowy pawilonu, do którego przeniesiony zostanie SOR wraz z lądowiskiem dla helikopterów, planowane jest na wrzesień tego roku. Inwestycja będzie kosztowała ok. 8 milionów złotych, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia wyniesie 6,5 miliona złotych. Milion 600 tysięcy złotych to wkład własny szpitala.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution