101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Widzowie byli zachwyceni. Monodram Adriana Chrzanowskiego w Jędrzejowie

Data publikacji: 10.01.2019 12:54 / Data aktualizacji: 11.01.2019 08:42
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Kultura
Komentarze

Jędrzejów. Monodram „Słowiańska dusza mną porusza”
11.01.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Zachwytem i uznaniem publiczności przyjęty został monodram „Słowiańska dusza mną porusza”, którego premiera odbyła się Jędrzejowskim Centrum Kultury. Podczas spektaklu można było posłuchać tekstów i piosenek polskich, czeskich i rosyjskich autorów w wykonaniu Adriana Chrzanowskiego z pracowni teatralnej Centrum Kultury w Jędrzejowie.

Widzowie byli pod wrażeniem talentu aktorskiego i wokalnego młodego adepta sztuki teatralnej. Jak mówili - Adrian pokazał niesamowite spektrum swoich możliwości.

Na scenie Adriana Chrzanowskiego wspierał duet Urszula Lubczyńska-Gładka i Ireneusz Ślusarczyk - reżyser spektaklu. Wystąpili oni w roli konferansjerów i przewodników po literaturze polskich, czeskich i rosyjskich autorów. Jak powiedział Ireneusz Ślusarczyk, na wielobarwną opowieść o słowiańskiej duszy złożyły się piosenki i literatura, nad którą pracowali przez ostatnie dwa lata przygotowując inne spektakle, czy imprezy okolicznościowe. Jak dodał - chodziło o to, aby zrobić spektakl lekki, ale z inteligentnym humorem, w którym piosenki i teksty będą opowiadały o słowiańskiej duszy, która każdemu z nas jest bliska.

Adrian Chrzanowski nie ukrywał, że spektakl był dla niego dużym wyzwaniem, ponieważ musiał przez ponad 1,5 godziny skupić na sobie uwagę widza.

- Gdy zespół teatralny tworzy spektakl, to zawsze jest chwila, żeby zejść za kulisy i nieco ochłonąć, w monodramie nie ma takiej możliwości i cały czas trzeba kumulować w sobie energię - powiedział młody aktor.

Widzowie usłyszeli m.in. fragmenty utworów i wierszy Jerzego Jurandota, Aleksandra Fredro, Jerzego Harasymowicza, Bohumila Hrabala, Jaroslava Haška, Jaromira Nohavicy, Michaiła Zoszczenko, Sergiusza Jesienina, Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy.

Monodram „Słowiańska dusza mną porusza” to kolejny spektakl zrealizowany przez Pracownię Teatralną Centrum Kultury w Jędrzejowie. Publiczność miała okazje zobaczyć już m.in. spektakl „W” na motywach Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa, „Próba, czyli tiki i triki w teatrze”, czy „Dziewiąta” opowiadający o losach artystów przedwojennej Polski.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution