101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nagrali spot w Radiu Kielce, by pomóc chorej dziewczynce

Data publikacji: 10.01.2019 13:18
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Akcja pomocy dla Moniki Wawrzkiewicz z Połańca. W Radiu Kielce nagrano spot zachęcający do udziału w zbiórce pieniędzy na pomoc dla Moniki
10.01.2019 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Tomasz Joseph Bracichowicz z zespołu Mafia oraz Łukasz Pabian, policjant, a prywatnie miłośnik gór włączyli się w akcję pomocy dla 15-letniej Moniki Wawrzkiewicz z Połańca. Dziś w naszej rozgłośni nagrany został spot zachęcający do zbiórki pieniędzy na pomoc dla Moniki.

Niezłośliwy nowotwór mózgu odebrał dziewczynce dzieciństwo, a padaczka lekooporna nie pozwala zapomnieć o chorobie. Szansą na normalne życie dla niej jest operacja w niemieckiej klinice, ale na to potrzeba około 160 tysięcy złotych.

Jak informuje Agnieszka Trzaska, mama Moniki, zatrzymanie ataków padaczki pozwoliłoby jej córce w miarę normalnie funkcjonować, a przede wszystkim zatrzymałoby proces uszkadzania mózgu.

- Córka w Polsce przeszła już dwie operacje. Niestety, napadów padaczki nie udało się zatrzymać. Dlatego, zdecydowaliśmy się leczyć Monikę w niemieckiej klinice. Tam poddana została już diagnozie i lekarze zgodzili się podjąć operacji. Potrzeba na nią aż 40 tysięcy euro. To ogromna kwota, dla nas nieosiągalna. Każdy grosz się liczy, stąd poprosiliśmy fundację o pomoc. Apeluję też do słuchaczy Radia Kielce, by wspomogli zbiórkę pieniędzy. Córka nie odzyska już pełnej sprawności, ale przynajmniej jest szansa, że uda się zatrzymać chorobę, która uszkadza jej mózg - dodała Agnieszka Trzaska.

Dziś w naszej rozgłośni nagrany został spot zachęcający do włączenia się w pomoc dla Moniki, która z chorobą zmaga się już od 10 lat.

W akcję włączył się m.in. Tomasz Joseph Bracichowicz z zespołu Mafia. Jak przyznał, do niego i kolegów z zespołu zgłasza się dużo osób z prośbą o pomoc, ale historia Moniki szczególnie ich poruszyła, dlatego zdecydował się pomóc.

- Współpracujemy z Fundacją Miśka Zdziśka i co jakiś czas włączamy się w akcje, które ona organizuje. Niestety, nie jesteśmy w stanie pomóc przy każdej akcji, natomiast bez wahania zgodziłem się pomóc w tym przypadku. Tu potrzebna jest duża kwota, której rodzina nie będzie w stanie sama uzbierać. Im więcej osób usłyszy o problemie Moniki i jej rodziny, tym mam nadzieję więcej osób zdecyduje im się pomóc - dodał Tomasz Joseph Bracichowicz.

Pomóc Monice chce również podkomisarz Łukasz Pabian, naczelnik Wydziału Prewencji w IV Komisariacie Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. To właśnie dziewczynce zadedykował najbliższą górską wyprawę. Jak mówi, 29 stycznia wyruszy do Argentyny, aby zdobyć Aconcaguę, najwyższy szczyt na obu Amerykach.

- Skoro robię coś, co lubię, to pomyślałem, że przy okazji mogę też komuś bezinteresownie pomóc. Tu chodzi o rozreklamowanie problemu Moniki, która potrzebuje pilnej operacji w Niemczech. Niestety, rodziny dziewczynki nie stać na opłacenie kosztów operacji i pobytu w klinice. Stąd chciałbym by jak najwięcej osób włączyło się w akcję i wpłaciło dowolne datki na rzecz dziewczynki - dodał Łukasz Pabian.

By pomóc dziewczynce można wpłacać datki na numer konta Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”, z dopiskiem „Na leczenie Moniki Wawrzkiewicz”. Numer konta: 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution