101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Specjalistyczny sprzęt w starachowickim szpitalu

Data publikacji: 10.01.2019 14:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Angiograf w pracowni hemodynamiki
Starachowice / Fot. PZOZ Starachowice

W Szpitalu Powiatowym w Starachowicach ponownie otworzona została pracownia hemodynamiki, w której wykonywane są badania obrazujące stan tętnic wokół serca. Pracownia z powodu zużycia dotychczasowego sprzętu musiała zostać zamknięta i nie przyjmowała pacjentów przez ponad miesiąc.

Jak informuje Katarzyna Arent, dyrektor starachowickiej lecznicy, szpitalowi udało się zakupić angiograf i pracownia ponownie mogła wznowić działalność. Aparat, który lekarze używali do tej pory, miał prawie 10 lat i był już awaryjny.

- Dlatego koniecznością było wymienienie go na nowy, ponieważ chodzi przecież o świadczenia ratujące zdrowie i życie - mówi Katarzyna Arent.

- Aparat kosztował ponad 2 miliony 100 tysięcy złotych. Sprzęt wysokiej jakości kupiliśmy z własnych środków. Jego instalacja została zakończona i dzięki temu pracownia hemodynamiki mogła wznowić swoją działalność - dodaje Katarzyna Arent.

Na czas zawieszenia działalności pracowni hemodynamiki pacjenci przekazywani byli szpitalom w Ostrowcu Świętokrzyskim, Końskich i Kielcach.

W pracowni hemodynamiki, oprócz zabiegów koronarografii, wykonywane jest również wszczepianie i wymiana stymulatorów serca, jak również zabiegi angioplastyki, polegające na poszerzeniu zwężonych żył lub tętnic za pomocą specjalnych baloników.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution