101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Remont zakończony, ale mieszkańcy mają uwagi

Data publikacji: 10.01.2019 14:47
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wyremontowany fragment drogi wojewódzkiej 754
10.01.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Remont 27-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 754 od Ostrowca Świętokrzyskiego przez Bałtów do Czekarzewic został zakończony. To jedna z największych inwestycji Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w ostatnich latach. Samochody osobowe mogą już korzystać z nowej trasy, a dla ciężarówek zostanie ona udostępniona 15 stycznia.

Wyremontowany fragment drogi wojewódzkiej 75410.01.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jak informowaliśmy, zastrzeżenia do niektórych rozwiązań miały osoby mieszkające przy trasie. Ci, których domy były poniżej drogi, po wybudowaniu skarpy nie mogli wejść na ulicę.

Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach informuje, że wszelkie niedociągnięcia zgłoszone przez mieszkańców będą poprawione wiosną. Świętokrzyski Zarząd Dróg chce się z tym uporać do końca kwietnia. Chodzi m.in. o poprawienie stromych wyjazdów z posesji czy montaż schodków, dzięki którym  będzie można wyjść na drogę. Karol Rożek tłumaczy, że z powodu zimy te prace nie zostaną wykonane teraz, ale nie widzi powodu, aby nie udostępniać drogi.

Wyremontowany fragment drogi wojewódzkiej 75410.01.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Inwestor podkreśla, że przebudowa tego fragmentu wpłynie na poprawę połączeń między wschodnią częścią świętokrzyskiego, a południowo-wschodnią częścią województwa mazowieckiego oraz z województwem lubelskim. Inwestycja miała też poprawić komfort życia mieszkańców okolicznych miejscowości. Jak się okazuje, nie wszyscy są zadowoleni, szczególnie osoby bezpośrednio sąsiadujące z drogą. Jak przyznają, droga wygląda pięknie, są chodniki, ale ruch będzie większy, niż przed remontem.

- Będzie taki ruch, że trudno będzie przejść przez ulicę. Otworzyli niedawno most na Wiśle w Solcu i będzie jeździć o wiele więcej samochodów - mówią mieszkańcy. Dodają, że prawdziwy problem pojawi się latem, gdy zacznie się sezon turystyczny i do Bałtowa będą zjeżdżać tłumy. Aby wyjechać samochodem, albo ciągnikiem potrzeba będzie dwóch osób, z których jedna będzie kierować pojazdem, a druga  pilnować drogi - mówią mieszkańcy Okołu.

Dodają, że nikt z nimi nie konsultował szczegółów dotyczących budowy.  Koszt inwestycji wyniósł niemal 100 milionów złotych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution