101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nie chcemy takiego sąsiedztwa. Rodzice uczniów "jedenastki" protestują

Data publikacji: 10.01.2019 22:35
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Protest rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11, którzy nie zgadzają na przeniesienie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do sąsiadującego z podstawówką budynku po Gimnazjum nr 3
Starachowice / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach nie zgadzają się na przeniesienie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do sąsiadującego z podstawówką budynku po Gimnazjum nr 3. Pod protestem zebrali ponad 200 podpisów.

Propozycja przeniesienia szkoły wyszła od prezydenta Marka Materka. Pomysł pojawił się już podczas jego kampanii wyborczej. Przeniesienie zespołu szkół do budynku po gimnazjum pozwoliłoby gminie zagospodarować puste pomieszczenia. Nie trzeba będzie wówczas dopłacać do ich utrzymania.

Prezydent Starachowic dodaje, że zaoszczędzone pieniądze, przeznaczyłby na doposażenie szkół. Mógłby powstać m.in. parking i łącznik między budynkami. Z kolei powiat, który nie musiałby inwestować w termomodernizację szkoły zawodowej i budowę przy niej hali sportowej, miałby pieniądze na budowę wiaduktu w dolnych Starachowicach.

Jeżeli zawodówka zajmie pomieszczenia po wygaszanym gimnazjum, powiat przekaże gminie jej budynek i działkę przy ulicy Szkolnej. Wtedy gmina mogłaby ten teren sprzedać, a pieniądze zainwestować.

Rodzice wskazywali na szereg obaw związanych z tymi planami, m.in. strach przed ciasnotą i nauką na zmiany. Po reformie oświaty w podstawówce jest 20 oddziałów. Zdaniem rodziców zasadne byłoby oddanie całego kompleksu przy ul. Leśnej uczniom podstawówki.

Sylwia Ronduda, mama czwartoklasisty, podkreśla, że w szkole brakuje przestronnych szatni, świetlicy i jadalni. Anna Krzepkowska, przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 11 zaznacza, że są pomysły na zagospodarowanie pustych sal. Proponuje wprowadzenie tu Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej zwłaszcza, że szkoła ma status szkoły integracyjnej. Obecnie sala do rehabilitacji mieści się na poziomie piwnicy i jest ciasna.

Rodzice chętnie widzieliby u siebie także Młodzieżowy Dom Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku, czy poradnię pedagogiczno-psychologiczną. Na zmianę lokalizacji nie zgadza się także społeczność ZSZ nr 3. Dyrektor szkoły Mariusz Majewski mówił, że sale lekcyjne w obecnej placówce są dobrze wyposażone, remontu wymaga hala sportowa i elewacja zewnętrzna.

Prezydent Marek Materek na zakończenie spotkania poinformował, że decyzja kierunkowa zostanie podjęta jeszcze w styczniu.

Protest rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11, którzy nie zgadzają na przeniesienie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do sąsiadującego z podstawówką budynku po Gimnazjum nr 3Starachowice. 10.01.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution