101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozpoczęły się ferie. Sprawdź, co będzie się działo [INFORMATOR]

Data publikacji: 12.01.2019 10:40 / Data aktualizacji: 12.01.2019 10:42
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Sandomierzu pogram na ferie zimowe przygotowała większość placówek kultury oraz Miejski Ośrodek Spotu i Rekreacji. Do wyboru są różne warsztaty np. plastyczne, teatralne, taneczne i fotograficzne. Wśród nowości są np. zajęcia z robotyki, które odbywać się będą zarówno w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej, jak i w Porcie Kultury. Po raz pierwszy zorganizowane zostaną też warsztaty pn. „Filmowa podstawówka”.

Jak poinformowała Kamila Kremiec-Panek z Sandomierskiego Centrum Kultury, uczestnicy spotkań będą realizować krótkie scenki, nauczą się jak wykonać filmowy makijaż, dowiedzą się też czym charakteryzuje się praca na planie, zapoznają się z historią kina. Zajęcia będzie prowadzić Wojciech Tomczak, absolwent Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi.

Swoje propozycje na ferie ma również Dworek Koćmierzów, gdzie m.in. będzie prowadzona nauka szydełkowania i wykonywania ozdób z masy piaskowej oraz ramek na zdjęcia. Będzie również kącik kulinarny dla miłośników gotowania. W Przełączniku Twórczym Zaułku zaplanowano warsztaty szycia na maszynie, a w Porcie Kultury warsztaty modelarskie połączone z turniejem gier strategicznych.

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza do udziału w historycznych grach planszowych oraz na questing pn. „Poszukiwanie zamkowego skarbu”. Swoje propozycje ma również Miejska Biblioteka Publiczna, świetlica środowiskowa oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W programie jest m.in. gra w badmintona i tenisa stołowego. Przy sprzyjającej pogodzie będzie czynny mini wyciąg narciarski w Parku Piszczele. Codziennie można korzystać ze sztucznego lodowiska na Placu Rekreacyjnym przy ul. Żółkiewskiego.

ZAPRASZAMY DO SPRAWDZENIA NAJCIEKAWSZYCH PROPOZYCJI, KTÓRE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PRZYGOTOWAŁY PLACÓWKI Z REGIONU

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution