101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Lipiec: PPK to oszczędzanie na przyszłe emerytury [OBEJRZYJ]

Data publikacji: 11.01.2019 10:03
Autor: Robert Szumielewicz , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Poseł Krzysztof Lipiec

Poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych, to kolejne bardzo dobre rozwiązanie wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości - powiedział na naszej antenie lider świętokrzyskich struktur PiS poseł Krzysztof Lipiec.

- To pierwszy polski system oszczędzania długoterminowego, w którym pieniądze będą w pełni prywatne. Po tych słynnych doświadczeniach z rządów Platformy Obywatelskiej, kiedy to zrobiono skok na 150 miliardów złotych z OFE warto było się pochylić nad nowym, dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy są aktywni zawodowo, żeby w przyszłości mogli odłożyć na w miarę godziwe emerytury - podkreślił parlamentarzysta.

W Pracownicze Plany Kapitałowe zaangażowane będzie państwo, pracodawca i pracownik.

- Będzie to rozwiązanie korzystniejsze i tańsze niż OFE, gdzie instytucje prowadzące Otwarte Fundusze Emerytalne zarabiały krocie. W PPK jest to jasno określone. Instytucje prowadzące rachunki będą mogły mieć 0,6 procenta zysku - zaznaczył Krzysztof Lipiec.

Ustawa Pracowniczych Planach Kapitałowych wejdzie w życie od 1 lipca. Przez kolejne 2-3 lata będą włączani w to przedsięwzięcie wszyscy pracownicy.

- Pracownicze Plany Kapitałowe będą wsparciem dla naszych emerytur. W polskim systemie jest to pionierskie rozwiązanie, ale z powodzeniem funkcjonuje w innych krajach Europy - zaznaczył poseł Prawa i Sprawiedliwości.

PPK to oszczędzanie na przyszłe emerytury niezależne od OFE i ZUS.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution