101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pomogli seniorce. Kobieta dwa dni była bez prądu i ogrzewania

Data publikacji: 11.01.2019 12:25
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Policjanci z Komisariatu Policji w Brodach pomogli 87-letniej, samotnie zamieszkującej kobiecie. Wczoraj po godzinie 20:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, zatelefonowała kobieta informując, że od pewnego czasu nie widziała swojej sąsiadki i obawia się, czy nie stało jej się coś złego. Kobieta od dwóch dni nie widziała, aby w mieszkaniu świeciło się światło oraz nie zauważyła dymu wydobywającego się z komina domu.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Brodach. Mundurowi po dotarciu do wskazanego domu zastali w nim 87-letnią kobietę. Seniorka z racji wieku nie była w stanie powiadomić o awarii prądu, ani rozpalić w piecu. Mieszkanie było wyziębione, ponieważ od kilku dni nie było ogrzewane. Policjanci pomogli kobiecie oraz poinformowali Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej o sytuacji w jakiej znajduje się 87-latka. Dzięki właściwej postawie zgłaszającej i szybko podjętej interwencji przez policjantów seniorce nie grozi już niebezpieczeństwo.

Policja przypomina, że niskie temperatury, to również ogromne zagrożenie dla osób starszych, które często mieszkają samotnie. Z uwagi na swój wiek mogą mieć trudności z codziennymi, domowymi czynnościami. Funkcjonariusze apelują, aby zwracać uwagę na starszych, samotnych sąsiadów, czy członków rodziny, ponieważ mogą potrzebować naszej pomocy. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution