101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kieleccy seniorzy chętnie korzystają z bezpłatnej taksówki

Data publikacji: 11.01.2019 12:42
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Taksówka dla seniora
11.01.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Około 400 seniorów skorzystało z bezpłatnego transportu realizowanego w ramach programu „Taksówka dla seniora”. - Skierowany jest on do kielczan, którzy ukończyli 70 lat, mają trudności w poruszaniu się, a ich dochód nie przekracza 2 tys. 103 zł - przypomina Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

- Wszystkie osoby, które korzystają z transportu finansowanego przez miasto, muszą podpisać oświadczenie, że spełniają kryteria tego programu, czyli mają ponad 70 lat, nie są w stanie skorzystać z komunikacji publicznej oraz ich dochód na osobę nie przekracza 2 tys. 103 zł. Te oświadczenia weryfikują pracownicy naszego ośrodka - wyjaśnia Magdalena Gościniewicz.

Z bezpłatnego transportu już po raz trzeci skorzystała m.in. pani Marianna.

- Potrzebowałam dziś dostać się do przychodni na badania. To dla mnie bardzo duże ułatwienie i wygoda. Mam duże problemy z poruszaniem się, więc nie byłabym w stanie nawet wsiąść do autobusu. Pan taksówkarz jest bardzo miły, uczynny, pomógł mi nawet wsiąść do taksówki - dodała pani Marianna.

Jak przyznaje taksówkarz Roman Kosik, bardzo często seniorzy traktują go jak osobę, której mogą opowiedzieć o swoich problemach.

- Wielu z moich pasażerów ma bardzo dużo do powiedzenia, ponieważ często są osobami samotnymi. Opowiadają o swojej rodzinie, ale też o problemach. Mają po prostu potrzebę porozmawiania z drugim człowiekiem - dodaje Roman Kosik.

Przewozy odbywają od poniedziałku do piątku od godziny 7.00, maksymalnie do 20.00. Jedna osoba może skorzystać z dwóch przejazdów w miesiącu. Taksówkę trzeba zamówić trzy dni przed planowaną podróżą.

Bezpłatne taksówki dla seniorów są finansowane przez władze Kielc od października ubiegłego roku.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution