101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Spektakl kieleckiego „Kubusia” z ważnym wyróżnieniem

Data publikacji: 11.01.2019 14:50
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

„Mały Tygrys Pietrek” - spektakl dla widzów od lat 3
Kielce. 29.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Sztuka „Mały Tygrys Pietrek” Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” została doceniona przez komisję artystyczną Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”, jako najlepszy spektakl dziecięcy.

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny imienia Zbigniewa Raszewskiego oraz Festiwal Opolskie Konfrontacje Teatralne. Jego celem jest wzmocnienie zainteresowania współczesnych twórców teatru dawną literaturą, posiadającą potencjał sceniczny i wciąż mogących oddziaływać na widza. Tym razem w konkursie rywalizowało 41. spektakli z całego kraju, z których siedem zostało zakwalifikowanych do głównego finału, a cztery, w tym „Mały Tygrys Pietrek”, zdobyły wyróżnienia.

Robert Drobniuch, dyrektor „Kubusia” przyznaje, że ta nagroda cieszy. 

- Trzeba przypomnieć, że jest to jedyny spektakl adresowany do dzieci, wśród innych prezentowanych w konkursie. Widzowie mogą go obejrzeć w Kielcach, a w kwietniu także w Opolu podczas finału przedsięwzięcia.

Spektakl „Mały Tygrys Pietrek” powstał w oparciu o sztukę Hanny Januszewskiej. Przedstawienie wyreżyserował Michał Dąbrowski. Jego premiera odbyła się we wrześniu 2018 roku.

09.01.2019 Kielce. Dyrektor Teatru Kubuś Robert Drobniuch i Pan Doktor z "Małego Tygryska Pietrka"Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jednym z bohaterów sztuki jest Pan Doktor. Lalka ta zostanie zlicytowana w najbliższą sobotę, 12 stycznia, po premierze spektaklu „Pod adresem marzeń”. Dochód z tej aukcji zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution