101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolędowanie integruje ludzi

Data publikacji: 11.01.2019 21:56
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

IV Kolędowanie bez barier
Starachowice. 11.01.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych z powiatu starachowickiego kolędowało wspólnie z samorządowcami. Organizatorem spotkania była Fundacja Nasze Zdrowie, gospodarzem miejsca, starachowicki urząd miasta.

Prezydent Starachowic Marek Materek zaznacza, że spotkanie ma duże znaczenie dla wszystkich uczestników, jest okazją do poznania się, integracji różnych środowisk i przedłużenia bożonarodzeniowego czasu.

Tradycyjnie już kolędy śpiewali pracownicy ratusza i starostwa z radnymi, drużyna Szlachetnej Paczki oraz podopieczni placówek dla niepełnosprawnych. Z Mirca przyjechało Koło Gospodyń Wiejskich z pastorałką „Dlaczego dzisiaj”. Renata Bilska podkreśla, że zdecydowała się wystąpić ze względu na dzieci. Podziwia ich hart ducha, dzięki któremu występują na scenie i śpiewają.

Marlena Perchel na spotkaniu towarzyszyła koleżance, która jest niewidoma. Zaznacza, że potrzebna jest integracja środowiska niepełnosprawnych z osobami w pełni zdrowymi. Często ludzie nie wiedzą, jak pomóc osobie na wózku inwalidzkim, czy niewidomej. Kolędowanie bez barier pozwala poznać nawzajem swoje potrzeby.

Kolędowanie bez barier "Otwórzmy drzwi, otwórzmy oczy" odbyło się po raz czwarty. Uczestniczyli w nim między innymi podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, czy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

IV Kolędowanie bez barierStarachowice. 11.01.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution