101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Silny nurt wyzwaniem dla pokonujących Wisłę wpław

Data publikacji: 12.01.2019 18:01
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sandomierz. Zimowa przeprawa Wisły wpław

Sandomierz. Zimowa przeprawa Wisły wpław
Sandomierz / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

47 osób z kilku województw wzięło udział w zimowej przeprawie Wisły wpław, która odbyła się w Sandomierzu. Temperatura powietrza wynosiła podczas zawodów zero stopni, a wody dwa stopnie powyżej zera. Do pokonania był dystans 350 metrów.

Jeden z uczestników, Mariusz Alwin z Kraśnickiego Klubu Morsów, powiedział, że przeprawa była dość trudna, ponieważ był silny nurt. Po przepłynięciu odczuwał ból mięśni z wysiłku. Mimo to czuje się szczęśliwy, bo zrealizował swój plan. Morsuje od trzech lat. Przyznał, że przed startem odczuwał lęk widząc mocny prąd rzeki i jej podwyższony poziom. Dodał, że warto mieć w życiu jakieś cele i je realizować.

Anna Chwałek z Klubu Body Mors w Tarnobrzegu wzięła udział w przeprawie Wisły wpław już po raz kolejny. Dla niej jest to okazja do sprawdzenia się. Pytana o przygotowania do startu odpowiedziała, że na pewno trzeba mieć doświadczenie w morsowaniu, aby przyzwyczaić się do przebywania w zimnej wodzie. Ważna jest też dbałość o ogólną kondycję fizyczną.

Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu, powiedział, że z roku na rok wzrasta zainteresowanie przepływaniem Wisły wpław zimową porą. Sandomierskie środowisko osób morsujących rozrasta się, do tego dochodzą zaprzyjaźnione kluby, co sprawia, że impreza wpisała się już w stały kalendarz wydarzeń MOSiR-u.

Przeprawa była poświęcona pamięci Andrzeja Ratymirskiego. Rok temu, ten 70-letni wówczas mieszkaniec Rzeszowa, zmarł w Sandomierzu pokonując Wisłę wpław. W wydarzeniu uczestniczyła jego rodzina i przyjaciele z Klubu Morsów Sopelek oraz z rzeszowskiego klubu psich zaprzęgów, w działalność którego był zaangażowany. Na bulwarze nadwiślańskim zorganizowano pokazy, a zainteresowani mogli skorzystać z przejażdżki psim zaprzęgiem.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution