101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Piękny gest mieszkańców Wodzisławia

Data publikacji: 13.01.2019 14:46
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Wodzisław. Akcja oddawania krwi

Wodzisław. Akcja oddawania krwi
13.01.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

W ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wodzisławiu można było oddać krew. Akcja od samego początku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Jak przypomniała Renata Koziara, sekretarz gminy Wodzisław, inicjatorem przedsięwzięcia jest Jerzy Kostyła, dyrektor miejscowej podstawówki.

- Akcja krwiodawstwa w Wodzisławiu organizowana jest dwa razy do roku, raz z okazji WOŚP i drugi raz z okazji Dni Wodzisławia - podkreśliła.

Wodzisław. Akcja oddawania krwi13.01.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Jej zdaniem, to bardzo dobrze, że tylu ludzi nie pozostało obojętnymi na pomoc i w ten sposób wsparło akcję, w której chodzi o ratowanie zdrowia i życia.

Po raz pierwszy tym drogocennym lekiem podzielili się pani Barbara, która zamierza zostać Honorowym Dawcą Krwi oraz pan Marcin, który już po raz kolejny do akcji włączył się wraz ze swoją żoną. Jak mówili, to bardzo potrzebna inicjatywa, ponieważ ratuje ludziom życie. Ich zdaniem, dobro wraca i tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy oni mogą potrzebować takiej pomocy. Ich zdaniem, akcja oddawania krwi ma jeszcze większe znaczenie z okazji finału WOŚP.

Wodzisław. Akcja oddawania krwi13.01.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Ponadto w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, drużyny OSP z gminy Wodzisław mogły sprawdzić swoje umiejętności. Na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution