101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W tym biegu wiek nie miał znaczenia. Najstarszy uczestnik miał 71 lat

Data publikacji: 13.01.2019 16:21
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

III Bieg po Serce w Pińczowie
13.01.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Kilkadziesiąt miłośników aktywności ruchowej przebiegło i przemaszerowało dziś w Pińczowie dystans trzech kilometrów. Wydarzenie zorganizowały popularne biegowe grupy pińczowskie: 5 Sów Run Team Pińczów oraz Biegnę, ale dokąd? BAD.

III Bieg po Serce w Pińczowie to kolejna edycja wydarzenia, która zgromadziła zarówno biegaczy, jak i miłośników kijków nordic walking. Jak informuje Mateusz Tarka, jeden z organizatorów wydarzenia, impreza sportowa zapoczątkowała 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pińczowie.

- Dystans przygotowany zarówno dla amatorów, jak i dla zaawansowanych. Tempo dowolne pod opieką motocyklistów z WGM Ponidzie. Każdy, kto miał chęć, wziął udział, ukończył szczęśliwie i potem mógł poczęstować się żurkiem przygotowanym przez Kon-Tiki, a także przez Schronisko Dla Nieletnich w Gackach - tłumaczy Mateusz Tarka.

W biegu, jak i w marszu wystartowało wiele osób, które nie kryły radości na mecie. Najstarszym uczestnikiem był 71-letni Mieczysław Napora - maratończyk, który ma na swoim koncie kilkadziesiąt startów w różnych biegach.

Przypomnijmy, że zebrane w czasie tegorocznego finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla pięćdziesięciu szpitali dziecięcych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution