101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejne zeznania w procesie dyrektor PUP

Data publikacji: 14.01.2019 11:52
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kolejna rozprawa w procesie Małgorzaty S.

Kolejna rozprawa w procesie Małgorzaty S.
14.01.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Kolejni świadkowie zeznawali w procesie Małgorzaty S., dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. Jest oskarżona o korupcję. Według śledczych miała przyjąć od przedsiębiorców 3,5 tysiąca złotych łapówki. W ocenie prokuratury, oskarżona w zamian za korzyść majątkową miała zorganizować staż dla poleconej osoby oraz w przyszłości być przychylnie nastawiona do składanych wniosków przez ich firmy.

Przed Sądem Rejonowym w Kielcach zeznania złożyła Bogumiła S., była pracownica PUP. Kobieta przekazała oskarżonej 100 złotych do ręki na kampanię wyborczą. O tym, że można wpłacać pieniądze w ten sposób, dowiedziała się podczas spotkania przedwyborczego w siedzibie PSL w Kielcach. Wówczas wskazano dwie konkretne osoby, którym datki miały być przekazywane. Kobieta zeznała, że do żadnej z nich nie miała zaufania, dlatego zdecydowała się dać pieniądze bezpośrednio Małgorzacie S.

Jako kolejny świadek zeznawała jedna z kierowniczek Powiatowego Urzędu Pracy.  Kobieta w czasie poprzednich wyborów parlamentarnych była członkiem miejskiej organizacji PSL. W sądzie przyznała, że przekazała Małgorzacie S. pieniądze na kampanię wyborczą, pomimo że wiedziała, że powinna wpłacić je na konto.

Kolejna rozprawa w procesie Małgorzaty S.14.01.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

- Było kilka powodów, dla których zdecydowałam się w ten sposób wesprzeć kampanię Małgorzaty. Jednym z nich był fakt, że nie chciałam, by ktoś mi później zarzucił, że wspieram powiat, a nie Kielce - mówiła świadek.

Ponadto w jej opinii oskarżona najlepiej wiedziała jak wykorzystać darowiznę.

Przypomnijmy, że zgodnie z prawem, nie wolno przyjmować wpłat w gotówce na kampanię wyborczą, co potwierdza Państwowa Komisja Wyborcza.

Kolejna rozprawa w tej sprawie odbędzie się za tydzień.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution