101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Obwodnica już otwarta. Ułatwi życie kierowcom i mieszkańcom

Data publikacji: 14.01.2019 13:14 / Data aktualizacji: 14.01.2019 14:12
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.01.2019 Chmielnik. Północna obwodnica miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dobra wiadomość dla mieszkańców południowej i wschodniej części województwa świętokrzyskiego. Dziś otwarta została obwodnica Chmielnika. Droga o długości ponad 2 i pół kilometra omija Chmielnik od północy, łącząc się bezpośrednio z drogą krajową nr 73 w kierunku Buska i drogą wojewódzką 765 do Staszowa.

Wraz z obwodnicą powstanie ponad sześciokilometrowa sieć dróg dojazdowych. Chodniki,  ścieżki i zatoki autobusowe.

Jak mówi obecny na otwarciu minister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak, obwodnica pozwoli na znaczny rozwój nie tylko okolic miejscowości i regionu, ale wpłynie także na usprawnienie ruchu tranzytowego i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Jak dodaje wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, powstanie drogi to dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Chmielnika, ale także dla kierowców jadących na południe. Inwestycja   jest dowodem na to, że wysiłki obecnego rządu są skierowane nie tylko do wielkich aglomeracji, ale także mniejszych regionów Polski.

Senator Krzysztof Słoń jest pod wrażeniem tempa, z jakim została wykonana droga. Jak mówi inwestycja jest dowodem na sprawne działania rządu i polskich firm zajmujących się budowami.

W trakcie otwarcia poseł Krzysztof Lipiec zaznaczył, że droga wpłynie na rozwój okolicznych przedsiębiorstw. Pozwoli bowiem na usprawnienie ruchu tranzytowego z innymi województwami oraz rozkwit znajdujących się w sąsiedztwie Chmielnika firm.

Nadzieję na nowe perspektywy rozwoju wyraża także burmistrz Chmielnika Paweł Wójcik. Zaznacza, że powstanie obwodnicy stanowi dowód na świadome działania rządu w celu poprawienia jakości życia mieszkańców małych miejscowości.

- Ta obwodnica jest dla nas, szansą i okazją do wykreowania nowych działań pozwalających na rozwój regionu - mówi burmistrz.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski zapowiada, że inwestycje w infrastrukturę drogową w tym roku nie zwolnią. Zapewni to rekordowy budżet w wysokości 320 milionów złotych. W budżecie zaplanowano m. in. dokończenie budowy obwodnic: Daleszyc i Ćmielowa.

Koszt budowy obwodnicy Chmielnika to prawie 47 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution