101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Młodzież z diecezji sandomierskiej w drodze do Panamy

Data publikacji: 14.01.2019 13:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz pobłogosławił sandomierską delegację na wyjazd do Panamy
Radomyśl nad Sanem. 14.01.2019 / Fot. ks. Tomasz Lis

Młodzież diecezji sandomierskiej wyjechała dzisiaj na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w Ameryce Środkowej. Delegacja liczy 34 osoby. Wśród nich jest m.in. Maria Gorycka, która powiedziała, że będzie to dla niej ogromne duchowe przeżycie. Ostatnio uczestniczyła w głównych uroczystościach w Krakowie jako wolontariusz.

W Panamie będzie zwykłym pielgrzymem. Będzie mogła w pełni uczestniczyć we wszystkich spotkaniach i katechezach oraz innych wydarzeniach, co pozwoli jej na głębsze przeżycia religijne.

W pierwszym tygodniu pobytu w Panamie sandomierska młodzież będzie zakwaterowana u rodzin w diecezji Chitre wraz z młodzieżą z diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Na każdy dzień zaplanowano inne wydarzenia. Będzie m.in. dzień kultury. Z tej okazji przedstawiciele diecezji sandomierskiej przygotowali prezentację multimedialną o Polsce, zatańczą też poloneza. Zabierają ze sobą ponadto flagi narodowe, biało-czerwone wianki dla dziewczyn oraz kapelusze   dla chłopców. Mają też koszulki z napisem Polska i godłem na piersi.

- Swoją postawą będziemy reprezentować nasz kraj i przybliżać go innym ludziom. Zależy nam na tym i chcemy przedstawić Polskę jak najlepiej - stwierdziła Karolina Trębacz, uczestniczka ŚDM w Panamie.

Rodziny u których będzie mieszkać młodzież dostaną w prezencie krówki sandomierskie oraz miody ze świętokrzyskich pasiek.

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży podczas audycji w sandomierskim studiu Radia Kielce. Od lewej: Karolina Trębacz i Maria GoryckaSandomierz. 14.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Ksiądz Tomasz Lis, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu powiedział, że Światowe Dni Młodzieży to bardzo ważne wydarzenie dla Kościoła i świata. Przyjeżdżają młodzi z różnych stron globu, aby umacniać swoją wiarę i wymieniać doświadczenia w tym, jak to robią na co dzień. 

- Delegacja z diecezji będzie naszym ambasadorem na Światowych Dniach Młodzieży Panamie.  Młodzi zawożą tam intencje z całej diecezji, dzięki nim będziemy tam również i my wszyscy, połączeni duchowo - dodał ks. Tomasz Lis.

Wczoraj podczas mszy świętej w Radomyślu nad Sanem biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz pobłogosławił młodych na ich wyjazd do Panamy .

Główne obchody Światowych Dni Młodzieży potrwają od 22 do 27 stycznia. Weźmie w nich udział papież Franciszek.

Przypomnijmy, z diecezji kieleckiej do Panamy wyjechało 86 osób. Dziś w nocy większość z grup wyleci specjalnie wynajętymi samolotami.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution