101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bartosz Stemplewski dyrektorem szpitala wojewódzkiego?

Data publikacji: 14.01.2019 13:38
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Punkty Widzenia. Bartosz Stemplewski dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie

Punkty Widzenia. Bartosz Stemplewski, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie
Kielce. 27.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W najbliższych dniach Andrzej Domański ma zostać odwołany ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach - dowiedziało się Radio Kielce. Wśród wielu nazwisk, jakie dotychczas pojawiały się w kontekście nowego szefa szpitala na Czarnowie, był m.in. Jan Gierada, wieloletni szef tej lecznicy oraz Wojciech Przybylski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Końskich.

Tymczasem, jak poinformował nas Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny w regionie za służbę zdrowia, zarząd myśląc o tym stanowisku, bierze pod uwagę Bartosza Stemplewskiego, obecnego dyrektora Szpitala Powiatowego w Pińczowie, a zarazem przewodniczącego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych w naszym regionie.

- W tym momencie ani nie zaprzeczam, ani nie potwierdzam informacji, że pan Bartosz Stemplewski jest kandydatem na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jest to kandydatura, która jest na poważnie rozpatrywana i na razie nie mogę więcej powiedzieć - dodał Marek Bogusławski.

Bartosz Stemplewski także nie chciał komentować tej informacji.

- Przyznaję, że o sytuacji szpitali w województwie świętokrzyskim rozmawiałem z panem Markiem Bogusławskim. Póki co jestem na urlopie i nie chciałbym komentować sprawy i czekam na rozwój sytuacji - powiedział Bartosz Stemplewski.

Wniosek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego o odwołanie dyrektora Andrzeja Domańskiego ze stanowiska musi najpierw zaopiniować rada społeczna szpitala. Najbliższe jej posiedzenie zaplanowano na środę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution