101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Kielcach nie ma kto leczyć zębów w nocy

Data publikacji: 14.01.2019 13:54
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wręczenie Dentobusa przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim

Wręczenie Dentobusa przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim
Kielce. 31.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Do końca miesiąca świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosi kolejny konkurs na świadczenia stomatologiczne w ramach nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej. Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego funduszu, obecnie w naszym regionie tylko dwie placówki, w Busku-Zdroju i w Starachowicach, oferują taką pomoc w nocy i święta.

- Na świadczenie pomocy stomatologicznej mamy podpisaną umowę z przychodnią w Starachowicach przy ulicy Jana Pawła II 1 i przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29 w Busku-Zdroju. Niestety w Kielcach na razie nie udało nam się podpisać stosownej umowy. Żaden gabinet nie zgłosił się do ostatniego konkursu. Aby zachęcić oferentów zdecydowaliśmy podnieść ryczałt za 12-godzinny dyżur do 900 złotych. To najwyższa stawka w kraju i mamy nadzieję, że jakiś podmiot podejmie decyzję o złożeniu oferty - dodała Małgorzata Kiebzak. 

Problem z brakiem dentysty, który chciałby dyżurować w ramach nocnej i świątecznej opieki stomatologicznej, nie dotyczy tylko naszego regionu. W województwie małopolskim jest tylko jedno miejsce, w którym taka pomoc jest świadczona, a wielkopolskim trzy.

Z kolei z bezpłatnych badań profilaktycznych i leczenia zębów w tzw. dentobusie, czyli mobilnej klinice stomatologicznej, która po województwie świętokrzyskim jeździ od września ubiegłego roku skorzystało prawie 2 tysiące 200 dzieci - informuje Małgorzata Kiebzak.

- W najbliższych dniach dentobus będzie stacjonował w kilku szkołach w Kielcach, a później w Domaszowicach oraz gminie Mirzec i w Staszowie - wylicza dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Harmonogram postoju dentobusu w styczniu 2019 roku

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution