101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Żołnierze promowali krwiodawstwo

Data publikacji: 15.01.2019 14:56
Autor: Monika Miller / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Elewi z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oddawali krew

Elewi z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oddawali krew
Kielce. 15.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Żołnierze i pracownicy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce po raz kolejny włączyli się w akcję promującą honorowe krwiodawstwo. W związku z tym dzisiaj w jednostce około 60 osób oddało krew.

Szeregowa Andżelika Karbownik w przedsięwzięciu brała udział po raz trzeci. Twierdzi, że pomaganie innym może uzależniać. Jeżeli raz weźmie się udział w akcji, myśli się już o kolejnej.

- Zawsze zastanawiam się do kogo trafiła moja krew i czy faktycznie uratowała komuś życie - powiedziała szeregowa Andżelika Karbownik.

Szeregowy Tomasz Wilk po raz pierwszy przyłączył się do akcji. Wojskowy twierdzi, że nie ma co się stresować, ponieważ oddanie krwi nie jest bolesne i trwa zaledwie kilka minut.

- W czasie pokoju, my żołnierze nie musimy biegać z bronią. Naszym obowiązkiem jest pomaganie innym, stąd moja obecność w tym miejscu - powiedział szeregowy Tomasz Wilk.

Starszy chorąży sztabowy Wojciech Lasia, koordynator akcji informuje, że wojskowi chętnie włączają się w tego typu przedsięwzięcia.

- Klub Honorowych Dawców Krwi powstał w 2013 roku i z roku na rok mamy coraz więcej członków i wolontariuszy. Naszym celem jest wyrobienie nawyku oddawania krwi wśród młodych osób, które przychodzą do naszej jednostki na służbę przygotowawczą, która trwa 3-4 miesiące. To często się udaje - twierdzi starszy chorąży sztabowy Wojciech Lasia.

W zeszłym roku wojskowi oddali około 350 litrów krwi, m.in. podczas akcji „sto litrów krwi, w sto dni, na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution