101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świętokrzyskie na fotografiach

Data publikacji: 15.01.2019 15:26
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Komentarze
Grzegorz Sideł

Grzegorz Sideł
Fot. facebook.com

Lasy, nieskazitelna biel zimowych pól, malownicze niebo nad świętokrzyską ziemią - to trzy główne wątki tematyczne prezentowane na wystawie fotografii Grzegorza Sidła zorganizowanej w Iluzjon Art Cafe w Sandomierzu.

Ekspozycja nosi tytuł „Krajobraz minimalnie uproszczony”. Minimalizm widoczny jest na zdjęciach prezentujących zimę, gdzie oprócz przestrzeni i białego puchu nie ma prawie nic. Za to bogato, wręcz bajkowo Grzegorz Sideł ukazuje lasy. W fotografowaniu tych miejsc uwidacznia się jego miłość do lasu, związana z wykonywanym zawodem leśnika.

W rozmowie z Radiem Kielce autor wystawy powiedział, że najważniejsze jest dla niego światło. Gdy tylko zauważy  promyk świetlny wydobywający się z ciemności leśnych, jest to dla niego duża radość i powód do zrobienia kolejnego zdjęcia. Dużą satysfakcję daje mu również fotografowanie nieba. Robi to przy wietrznej pogodzie, gdy chmury są w ruchu i gdy światło zmienia się niemal z sekundy na sekundę. Ten ruch można zauważyć na jego zdjęciach.

Grzegorz Sideł fotografuje od 1979 roku. Jest członkiem Fotoklubu „Galeria” MCK Ostrowiec Świętokrzyski oraz członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Brał udział w ponad 30 wystawach fotograficznych.  W 2007 roku jury pod przewodnictwem Pawła Pierścińskiego przyznało mu nagrodę Grand Prix w konkursie pt. „Świętokrzyskie w kadrze”.

Wystawa w Iluzjon Art Cafe w Sandomierzu będzie czynna do 7 lutego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution