101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kluczowe będą inwestycje drogowe i remonty szpitali

Data publikacji: 16.01.2019 15:35
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Spotkanie noworoczne w Starostwie Powiatowym. Na zdjęciu od lewej Jacek Kuzia  przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach Mirosław Gębski  starosta kielecki

Spotkanie noworoczne w Starostwie Powiatowym. Na zdjęciu (od lewej): Jacek Kuzia - przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach, Mirosław Gębski - starosta kielecki
Kielce. 16.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Budowa nowych dróg, remont szpitali, zmiany w pracy urzędu - Starostwo Powiatowe w Kielcach poinformowało dziś o planach działania na najbliższe pięć lat. Starosta Mirosław Gębski zamierza kontynuować inwestycje rozpoczęte w minionej kadencji, ale też oczywiście prowadzić nowe, w ścisłej współpracy z gminami.

Kluczowe będzie zakończenie zaplanowanych już inwestycji drogowych. Są one realizowane w Bielinach, Chęcinach, Morawicy i Górnie. Przedstawiciele zarządu powiatu zapowiadają także dokończenie budowy Zespołu Szkół Powiatowych w Łopusznie. Ta inwestycja ma być gotowa już we wrześniu tego roku. 

Jeśli chodzi o placówki medyczne, to remont z termomodernizacją planowany jest w Szpitalu Powiatowym w Chmielniku oraz odnowienie sali operacyjnej Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka przy ulicy Prostej w Kielcach. Starostwo przygotowuje wniosek o unijne fundusze na ten cel. We wszystkich placówkach medycznych, zarządzanych przez powiat zostaną wprowadzone systemy elektronicznego obiegu dokumentacji.

Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Kuzia zapowiedział z kolei szerszą współpracę z samorządami gminnymi oraz ościennymi powiatami. Zapewnił, że gminy będą lepiej traktowane w przypadku realizacji inwestycji drogowych. Połowę kosztów ponosić będzie powiat, połowę gmina.

Praca w urzędzie i obsługa interesantów też się zmieni. Do lipca ma zostać wprowadzone elektroniczne zarządzanie dokumentami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution