101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jarosław Kaczyński podziękował mieszkańcom Starachowic

Data publikacji: 16.01.2019 21:08
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Jarosław Kaczyński odwiedził Starachowice. Prezes PiS wziął udział w mszy świętej w przededniu 6. rocznicy śmierci swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej. Nabożeństwo odbyło się w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych następnie złożono kwiaty. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński  prezes PiS Anna Krupka  wiceminister Sportu i Turystyki Maria Zuba  poseł PiS

Jarosław Kaczyński odwiedził Starachowice. Prezes PiS wziął udział w mszy świętej w przededniu 6. rocznicy śmierci swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej. Nabożeństwo odbyło się w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych, następnie złożono kwiaty. Na zdjęciu: Jarosław Kaczyński - prezes PiS, Anna Krupka - wiceminister Sportu i Turystyki, Maria Zuba - poseł PiS
Starachowice. 16.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jarosław Kaczyński odwiedził Starachowice. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wziął udział w mszy świętej w przededniu 6. rocznicy śmierci swojej matki Jadwigi. Nabożeństwo odbyło się w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Mszy przewodniczył ksiądz dziekan Marek Bartosiński.

Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i zapalili znicze przed tablicą upamiętniająca matkę prezydenta Lecha i Jarosława Kaczyńskich, a także Przemysława Gosiewskiego, znajdującą się w starachowickim Panteonie Pamięci Narodowej.

Jarosław Kaczyński, zwracając się do zebranych, podziękował za pamięć o jego matce. Wyraził wdzięczność, że każdego roku mieszkańcy Starachowic gromadzą się na wspólnej modlitwie.

- Dzięki temu coś, co już nie istnieje w tym ludzkim wymiarze, trwa w naszej pamięci i modlitwie - zaznaczył.

- Jestem przekonany, że ta świadomość umacnia związek z tą ziemią, umacnia związek z naszą ojczyzną. Ta świadomość służy temu byśmy byli wspólnotą, która razem idzie przez dzieje, przez świat. W tym celu, aby nasz kraj były częścią świata silnego rozwiniętego i mocnego. Nie tylko w wymiarze materialnym, ale także duchowym - dodał.

Jarosław Kaczyński zadeklarował, że póki będzie taka wola w Starachowicach, i póki będzie miał siły, będzie obecny podczas corocznych uroczystości w rodzinnym mieście swojej matki.

W uroczystości wzięli udział także: Joachim Brudziński minister spraw wewnętrznych i administracji, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, a także posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i marszałek Andrzej Bętkowski oraz przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy Starachowic.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution