101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Groził wójtowi Wojciechowic śmiercią [NOWE FAKTY]

Data publikacji: 17.01.2019 11:04 / Data aktualizacji: 17.01.2019 14:02
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wójt Wojciechowic, któremu nietrzeźwy 51-letni mężczyzna groził śmiercią, wycofał swoje zawiadomienie do opatowskiej policji, które złożył w środę.

Jak informowaliśmy, włodarz gminy odebrał telefon od jednego z mieszkańców, który pytał go „czy chce skończyć jak prezydent Gdańska”. Mężczyzna był pijany.

Jak mówi wójt Szymon Sidor była to pierwsza podobna sytuacja i traktuje ją jako incydent. Wierzy w to, że już się nie powtórzy choć telefon go wystraszył.

- Te gdańskie wydarzenia są w głowie zakodowane - mówi wójt. I dodaje, że nie ma zamiaru wprowadzać w urzędzie dodatkowej ochrony. Jak mówi, zobaczy co będzie się działo w kolejnych dniach.

Szymon Sidor nie jest jedynym świętokrzyskim samorządowcem, który usłyszał groźby pod swoim adresem. Przed wyborami w 2018 roku jeden z mieszkańców nachodził wójta Iwanisk Marka Stańka.

- Groził nawet na ulicy, że mnie zabije - mówi wójt.

Dodaje, że podobnie było w piątek, tuż przed finałem WOŚP. Ostatecznie w poniedziałek policja zabrała potencjalnego napastnika do aresztu, do którego miał zresztą zgłosić się już miesiąc wcześniej. Samorządowiec uważa, że podobnych zdarzeń może być coraz więcej i zastanawia się, co włodarz niewielkiej gminy może zrobić, aby się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami.

Z kolei Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca, odniósł się do niepokojącego wpisu na jednym z lokalnych forów internetowych.

- Trzy tygodnie temu pojawił się wpis, że Jarosław Górczyński nie żyje. To pokazuje skalę. Zgłosiłem to na policję - mówi prezydent.

W 2012 roku ówczesny wójt Bałtowa Andrzej Jabłoński w swoim biurze zaatakowany został młotkiem przez kobietę, która narzędzie trzymała w foliowej torebce. Z kolei w październiku 2016 roku burmistrza Chęcin Roberta Jaworskiego zaatakował w jego gabinecie nożem 44-letni mężczyzna.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution