101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Ósemka” przenosi się do „informatyka”, a „informatyk” na Warszawską

Data publikacji: 17.01.2019 16:44
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Szkoła Podstawowa nr 8 w Kielcach

Szkoła Podstawowa nr 8 w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Przenosiny Szkoły Podstawowej numer 8 w Kielcach do Zespołu Szkół Informatycznych przy ulicy Hauke Bosaka stanie się faktem. Uchwałę w sprawie przeniesienia podejmą na najbliższej sesji kieleccy radni. Dokument został pozytywnie zaopiniowany przez komisję edukacji i kultury kieleckiej Rady Miasta.

Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc odpowiedzialny za edukację informuje, że zmiany wejdą w życie z początkiem nowego roku szkolnego. Do tego czasu konieczne będzie między innymi wyremontowanie byłego budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Warszawskiej, gdzie mają trafić uczniowie „informatyka”.

Miasto chce ubiegać się o środki zewnętrzne na ten cel. Mogą one pochodzić ze specjalnego funduszu przygotowanego przez rząd, który został uruchomiony na potrzeby wdrożenia reformy edukacji.   

Zdaniem Jarosława Bukowskiego, przewodniczącego komisji edukacji przeprowadzka "ósemki" na pewno ucieszy dzieci i nauczycieli, którzy od lat walczyli o przenosiny z niewielkiego budynku przy ulicy Karskiego.

- Decyzja jest już wypracowana i wszyscy są z niej zadowoleni. Nareszcie wszyscy będą w jednym wspólnym miejscu w warunkach dużo lepszych niż  w tej chwili. Teraz najważniejsze jest znalezienie środków na ten cel i przeprowadzenie koniecznych remontów.

W związku z koniecznością przystosowania sieci szkół do zreformowanego systemu edukacji władze miasta deklarują, że w najlepszych kieleckich liceach będą dodatkowe klasy. W każdej z nich będzie się mogło kształcić 34 uczniów. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution