101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Historyczne powołania. Syncerz i Więckowska w kadrze A

Data publikacji: 17.01.2019 17:31 / Data aktualizacji: 17.01.2019 20:11
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
08.09.2018 Kielce. Mecz PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Korona Handball Kielce KPR Jelenia Góra. Honorata Syncerz

08.09.2018 Kielce. Mecz PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Korona Handball Kielce KPR Jelenia Góra. Honorata Syncerz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piłkarki ręczne Korony Handball Honorata Syncerz i Dominika Więckowska zostały powołane przez trenera Leszka Krowickiego do reprezentacji Polski seniorek. Kielczanki po raz pierwszy będą miały okazję uczestniczyć w zgrupowaniu kadry A.

Honorata Syncerz jest liderką drużyny prowadzonej przez Pawła Tetelewskiego i najskuteczniejszą na tę chwilę szczypiornistką PGNiG Superligi. W 12 meczach rzuciła 81 bramek.

– Każdy sportowiec marzy o tym, żeby grać w reprezentacji Polski. Po cichu myślałam o tym, chociaż trochę się obawiałam, gdyż ze względów zdrowotnych zrezygnowałam z wyjazdów na zgrupowania kadry B. Boję się tego powołania. Zostałam obdarzona przez trenera zaufaniem i nie chciałabym go zawieść. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli i dam radę – powiedziała niespełna 26–letnia rozgrywająca.

19.09.2018 Kielce. Mecz PGNiG Superligi Korona Handball Kielce - SPR Pogoń Szczecin. Dominika WięckowskaFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dominika Więckowska z dobrej strony pokazywała się w młodzieżowej reprezentacji Polski i kadrze B.

– To dla mnie ogromne zaskoczenie, bo nie spodziewałem się tego powołania. Pewnie dla wielu osób to jest niespodzianka. To miłe, że ktoś mnie zauważył. Teraz muszę pracować, żeby w tej kadrze się utrzymać. Z orzełkiem na piersi już trochę meczów rozegrałam, ale nie była to reprezentacja seniorek. Będzie to nowe i z pewnością cenne doświadczenie – stwierdziła niespełna 21–letnia rozgrywająca.       

Zgrupowanie kadry A rozpocznie się 27 stycznia w Kobierzycach. Będą w nim uczestniczyć jedynie piłkarki ręczne występujące w PGNiG Superlidze.

Honorata Syncerz i Dominika Więckowska są pierwszymi szczypiornistkami w historii Korony Handball, powołanym do reprezentacji Polski seniorek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Piłka ręczna - PGNiG Superliga (K)

TABELA

# drużyna m bramki pkt

TERMINARZ

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution