Gołębiewski zdemolował przeciwnika i jest w finale

Data publikacji: 17.01.2019 19:44
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

23.11.2018 Kielce. Mecz bokserski Polska - Rosja. Bartosz Gołębiewski i Aleksiej Semykin

Bartosz Gołębiewski z KKB RUSHH Kielce awansował do finału I Pucharu Polski Seniorów w Boksie. Startujący w wadze średniej 24–letni zawodnik, w drugiej walce turnieju rozgrywanego w Człopie, pokonał przez RSC w II rundzie Bartłomieja Stryczka z KB Ring Bielsko Biała.

W piątkowym finale podopieczny ukraińskiego trenera Wiktora Tsekhmeistra zmierzy się z Rafałem Perczyńskim. Pięściarz SAKO Gdańsk w półfinale wygrał jednogłośnie na punkty z Tomaszem Nowickim z Szamotuły Boxing Team.

– Walka zapowiada się niezwykle interesująco. Perczyński to dobry i nieobliczalny zawodnik. Bartek przegrał z nim już kiedyś na turnieju Felixa Stamma. Teraz jest jednak w wyśmienitej formie, więc mam nadzieję, że wygra ten pojedynek – powiedział prezes KKB RUSHH Grzegorz Nowaczek.

Turniej w Człopie ma wstępnie wyselekcjonować zawodników, którzy znajdą się w reprezentacji Polski. Nowym trenerem kadry został w styczniu Ireneusz Przywara. Bartosz Gołębiewski to aktualny mistrz Polski seniorów i wicemistrz kraju młodzieżowców.