101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – PIĄTEK [18 STYCZNIA]

Data publikacji: 18.01.2019 06:00
Autor: Kamil Król , Marlena Płaska , Monika Miller , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Obchody 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego

Obchody 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego
Fot. mat. prasowe

W Szydłowcu rozpoczną się Centralne Obchody 156. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. Nabożeństwem ekumenicznym w kościele seminaryjnym Trójcy Świętej rozpocznie się w Kielcach Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. to najważniejsze wydarzenia piątku, 18 stycznia.

Obchody 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowegoFot. mat. prasowe

W Szydłowcu rozpoczną się Centralne Obchody 156. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. Po  mszy świętej w kościele pw. św. Zygmunta uczestnicy udadzą się na mogiłę Powstańców 1863 r., aby złożyć kwiaty. Następnie w szydłowieckim zamku rozpocznie się akademia. W sobotę uroczystości przeniosą się do Suchedniowa i Bodzentyna, a w niedzielę zakończenie w Wąchocku.

*****

Kościół Świętej Trójcy w KielcachKielce. 20.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości” rozpoczyna się dziś Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Do przyszłego piątku na całym świecie chrześcijanie różnych wyznań będą się spotykać na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i koncertach. W Kielcach Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpocznie nabożeństwo ekumeniczne w kościele seminaryjnym Trójcy Świętej.

*****

21.4.2016 Skarżysko-Kamienna. Miejskie Centrum Kultury im. L. StaffaFot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbędzie się promocja książki Sebastiana Piątkowskiego „Skarżysko-Kamienna. Losy miasta i jego mieszkańców w latach wojny i okupacji (1939–1945)." Autor jest pracownikiem radomskiej delegatury IPN.

*****

Sąd Rejonowy przy ul. WarszawskiejFot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Sądzie Rejonowym w Kielcach odbędzie się rozprawa dwóch zwolnionych ratowników medycznych, którzy domagają się przywrócenia do pracy. Zostali zwolnieni za rzekomą działalność na niekorzyść Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach i szkalowanie dobrego imienia dyrektor tej instytucji poprzez media społecznościowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution