101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Matka oskarżona o zabójstwo noworodka tymczasowo aresztowana

Data publikacji: 18.01.2019 09:43 / Data aktualizacji: 18.01.2019 16:34
Autor: Monika Miller , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Sąd Rejonowy w Starachowicach wydał wniosek o trzymiesięczny areszt dla Katarzyny K. 38-letnia mieszkanka Osina w gminie Mirzec jest podejrzana o zabicie swojego nowo narodzonego dziecka. Za popełniony czyn, do którego doszło w nocy z wtorku na środę, kobiecie grozi dożywocie.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że zebrano materiał dowodowy, na który składają się m.in. zeznania świadków i raport z oględzin miejsca zdarzenia. Na jego podstawie ustalono, że kobieta urodziła żywe dziecko, a następnie je zabiła.

W związku z tym prokurator postawił jej zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Podejrzana nie wypowiedziała się jednoznacznie w kwestii przyznania się do czynu i skorzystała z prawa odmowy składania wyjaśnień, ale odpowiadała na pytania. Śledczy dla dobra postępowania nie udzielają informacji o przebiegu zdarzenia.

W tej sprawie prokuratura postawiła także zarzuty współudziału w zabójstwie noworodka ze względu na motywy zasługujące na szczególne potępienie kolejnej osobie. To 59-letnia Małgorzata B. matka podejrzanej Katarzyny K. Kobieta nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego jej czynu. W jej przypadku prokurator także skierował do Sądu Rejonowego w Starachowicach wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Podejrzanym kobietom grozi kara pozbawienia wolności od 12 lat do nawet dożywocia.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution