101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Biznesmeni chcą doradzać miastu

Data publikacji: 18.01.2019 13:57
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
10.01.2019 Kielce. Rynek. Ratusz. Urząd miasta

10.01.2019 Kielce. Rynek. Ratusz. Urząd miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Interpelację sugerującą powołanie w Kielcach Rady Biznesu złożył do władz miasta radny Piotr Kisiel z Prawa i Sprawiedliwości. W jego ocenie, rada powinna być dobrowolnym, społecznym ciałem doradczym, składającym się z przedstawicieli przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu oraz świata nauki.

Piotr Kisiel wyjaśnia, że rada może być forum dyskusji nad najważniejszymi tematami gospodarczymi dotyczącymi miasta i regionu.

- Ta rada miałaby za zadanie wypracować takie rozwiązania, które przyczyniłyby się do tego, że Kielce stałyby się miastem atrakcyjnym dla nowych inwestorów i firm. Chodzi także o to, aby przedsiębiorcy już prowadzący działalność w naszym mieście czuli się w nim dobrze. Tworząc prawo i programy wspierające przedsiębiorczość ważne jest, aby zawierały one elementy, które ułatwiałaby prowadzenie działalności to np. ulgi podatkowe – dodaje radny.

Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc do spraw finansowych informuje, że prace nad powołaniem takiego gremium już trwają.

- Jesteśmy po dwóch większych spotkaniach z przedstawicielami firm i organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców. Kolejne spotkanie przedstawicieli miasta z przedsiębiorcami ma się odbyć w lutym. Musimy najpierw wypracować zakres współpracy. Na pewno będziemy chcieli rozmawiać o kwestiach podatkowych, szkolnictwie zawodowym. Zależy nam także na współpracy z uczelniami wyższymi, z którymi także prowadzimy rozmowy – wyjaśnia Danuta Papaj.

Powołanie rady pozytywnie ocenia Anna Kaczor - Małecka, dyrektor biura Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Przedstawiciele organizacji zostali zaproszeni do współpracy.

- W ratuszu zapada bardzo wiele decyzji, które rzutują na prowadzenie działalności gospodarczej. Zaproszenie do opiniowania pomysłów i współpracy środowiska gospodarczego działającego w mieście i województwie odbieramy z wielką nadzieją. Problemów do wspólnego rozwiązania z miastem jest bardzo wiele: chociażby kwestie uchwały krajobrazowej, czy innych kwestii gospodarczych dotyczących np. podatków. Chcemy być obecni przy podejmowaniu tego typu  decyzji – dodaje Anna Kaczor - Małecka.

Na razie nie wiadomo, ile osób weszłoby w skład rady. Wszystko wskazuje na to, że gremium oficjalnie zaczęłoby funkcjonować wiosną tego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution