101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Mała Pętla Świętokrzyska” w czerwcu przejezdna na całej długości

Data publikacji: 18.01.2019 15:28
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Mała Pętla Świętokrzyska

„Mała Pętla Świętokrzyska”
Bodzentyn. 18.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W czerwcu tego roku ma się zakończyć remont „Małej Pętli Świętokrzyskiej” w Bodzentynie. Przebudowa tej drogi była zapowiadana od 19 lat, a sam remont trwa już od trzech lat. Aktualnie, prace prowadzone są na odcinkach od Bodzentyna do Dąbrowy Dolnej i z Podgórza do Bodzentyna. Dodatkowo budowane jest rondo łączące obie drogi. Wykonywane są m.in. warstwy konstrukcyjne i chodniki oraz oświetlenie.

Jak mówi Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, problemy z remontem odcinków spowodowane były koniecznością przebudowy znajdujących się tam: kanalizacji sanitarnej i linii elektrycznych, tak by możliwe było zbudowanie kanalizacji deszczowej.

Jak przyznaje burmistrz Bodzentyna Dariusz Skiba, to długo oczekiwana inwestycja, której zakończenie znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i kierowców.

- Od lat odnotowujemy tam wiele kolizji i wypadków, niekiedy śmiertelnych. Przebudowa pętli w znaczący sposób zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników ruchu drogowego – mówi burmistrz.

Całkowity koszt przebudowy „Małej Pętli Świętokrzyskiej” to około 22 milionów złotych. Remont jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution