101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Najnowszy spektakl „Kubusia” powalczy o finał

Data publikacji: 18.01.2019 17:26
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
Spektakl

Spektakl
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najnowszy spektakl Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach „Pod adresem marzeń” został zakwalifikowany do pierwszego etapu 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Celem konkursu jest nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzacja polskiego dramatu współczesnego.

W pierwszym etapie spektakle ocenia komisja artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt. To oni zadecydują o tym, które przedstawiania trafią do finału. Zwycięzców poznamy do końca czerwca.

„Pod adresem marzeń”, to najnowsza produkcja Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Premierę miała 12 stycznia. Scenariusz napisali: Elżbieta Chowaniec i Marek Zákostelecký. Zákostelecký także zajął się reżyserią. Sztuka jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w kamienicy przy ulicy Dużej w Kielcach - siedzibie sceny dla najmłodszego widza.

25. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej jest organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny imienia Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution