101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

To już ostatnie przygotowania. Wejdą na najwyższy szczyt Andów, aby pomóc Monice

Data publikacji: 18.01.2019 18:37
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konferencja prasowa dotycząca akcji Aconcagua dla Moniki  Razem Możemy Więcej

Konferencja prasowa dotycząca akcji "Aconcagua dla Moniki - Razem Możemy Więcej"
18.01.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

„Aconcagua dla Moniki - Razem Możemy Więcej” - wyprawę pod takim hasłem na najwyższy szczyt Andów odbędą podkomisarz Łukasz Pabian, naczelnik Wydziału Prewencji w Komisariacie IV Policji w Kielcach wraz z doświadczonym alpinistą z Tychów, Aleksandrem Pilukiem.

Obaj, 29 stycznia, wyruszą do Argentyny, by zdobyć drugi co do wielkości szczyt Korony Ziemi. W ten sposób chcą wesprzeć akcję zbierania pieniędzy dla Moniki Wawrzkiewicz - podopiecznej Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”. Jak informowaliśmy - 15-letnia Monika cierpi na niezłośliwy nowotwór mózgu i padaczkę lekooporną. Konieczne jest przeprowadzenie bardzo skomplikowanej i kosztownej operacji w klinice w Niemczech. Zabieg kosztuje około 160 tysięcy złotych. Pierwsze pieniądze na leczenie dziewczynki już wpływają na konto fundacji.

Konferencja prasowa dotycząca akcji "Aconcagua dla Moniki - Razem Możemy Więcej"18.01.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Łukasz Pabian przypomniał, że wraz z Aleksandrem Pilukiem w 2017 roku wyprawą na Elbrus wspierali Julkę i Kacperka, również podopiecznych Fundacji Miśka Zdziśka. Teraz zdecydowali się na kolejną wyprawę, by pomóc Monice Wawrzkiewicz z gminy Połaniec. Jak zadeklarował podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, zrobią wszystko, aby zdobyć szczyt Aconcagua. Całą wyprawę finansują z własnych środków, mają jednak nadzieję, że nagłośnienie akcji przyczyni się do tego, że wiele osób będzie chciało pomóc 15-letniej Monice Wawrzkiewicz i przekazać pieniądze na drogą operację guza mózgu.

Wyprawę pomocową „Aconcagua dla Moniki - Razem Możemy Więcej” honorowym patronatem objęli: marszałek województwa Andrzej Bętkowski, starosta jędrzejowski Paweł Faryna oraz Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa. Jak powiedział Marek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego - to ważna akcja, ponieważ przede wszystkim wspiera chorą osobę, ale również jest promocją regionu świętokrzyskiego i powiatu jędrzejowskiego. Ponadto promuje zdrowy styl życia. Marek Bogusławski wyraził nadzieję, że uda się zebrać pieniądze, aby Monika mogła być całkowicie zdrowa.

Konferencja prasowa dotycząca akcji "Aconcagua dla Moniki - Razem Możemy Więcej". Na zdjęciu (od lewej): Łukasz Pabian, Marek Bogusławki - członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i Malwina Sobczyk - dyrektor fundacji "Miśka Zdziśka"18.01.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Malwina Sobczyk, dyrektor Fundacji Miśka Zdziśka powiedziała, że każdy może pomóc Monice. W zamian za pomoc finansową, logo każdej firmy, która przekaże pieniądze, znajdzie się na kurtkach alpinistów podczas wyprawy na szczyt. Alpiniści, wolontariusze Fundacji Miśka Zdziśka zabiorą w Andy również flagę z barwami narodowymi oraz logiem województwa świętokrzyskiego, powiatu jędrzejowskiego i gminy Jędrzejów.

Wszystkie informacje o akcji można uzyskać pod nr tel. 41 386 65 69 oraz adresem: biuro@blekitnypromyknadziei.pl.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution