101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Polepszą się warunki przyjęć pacjentów na SOR w Sandomierzu

Data publikacji: 23.01.2019 12:51
Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Szpitalny oddział ratunkowy

Szpitalny oddział ratunkowy
Sandomierz. 23.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Przebudowany zostanie szpitalny oddział ratunkowy w Sandomierzu. Zmiany mają polepszyć warunki dla pacjentów i wnieść więcej intymności. Teraz w szpitalnym oddziale ratunkowym stoi kilka krzeseł wzdłuż ściany, a naprzeciwko jest punkt przyjęć. Chorzy nie mają tam komfortowych warunków do dzielenia się z personelem medycznym informacjami na temat swojego stanu zdrowia.

Szpitalny oddział ratunkowy. Na zdjęciu: wicedyrektor szpitala Beata WiaterSandomierz. 23.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu Beata Wiater uważa, że w miejscu, gdzie teraz stoją filary zainstalowana powinna zostać szyba, która będzie dźwiękoszczelna. Odgrodzi ona część przeznaczoną wyłącznie dla pacjentów od tej, gdzie trzeba dokonać wszelkich formalności.

Nie będzie to jedyna zmiana na SOR-ze. Pielęgniarka podczas przyjmowania pacjenta na podstawie przeprowadzonego wywiadu wyda mu opaskę na rękę o określonym kolorze  w 5 stopniowej skali. Barwa zależeć będzie od stopnia zagrożenia zdrowia. W pierwszej kolejności pomoc zostanie udzielona osobom z czerwoną opaską, następnie pomarańczową, żółtą, zieloną i niebieską. Taki system ma zlikwidować problemy z kolejnością przyjęć i stonować emocje, które temu towarzyszą.

Szpital zrealizuje plany związane z unowocześnieniem SOR-u z własnych pieniędzy i metodą gospodarczą. Kupione będą tanie przezroczyste opaski, a kolory do nich wydrukowane zostaną przez jednego z pracowników na komputerze. Szyba wykonywana jest na wymiar. Jest szansa, że zostanie zainstalowana na początku lutego.

Szpitalny oddział ratunkowySandomierz. 23.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution