101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W niedzielę finał Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Data publikacji: 24.01.2019 22:30
Autor: Marzena Ślusarska / Kategoria: Kultura
Komentarze
XXV Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

XXV Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek
Skarżysko-Kamienna. 20.01.2018 / Fot. Maciej Wesołowski / Radio Kielce

XXVI Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek – najstarszy w regionie konkurs tego typu, organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, będzie miał swój finał w najbliższą niedzielę.

W wyniku przeprowadzonych przed tygodniem eliminacji w Jędrzejowie (wcześniejsze w Skarżysku-Kamiennej odwołano ze względu na żałobę narodową), do niedzielnego konkursu finałowego we włoszczowskim Domu Kultury zakwalifikowano 19 tzw. podmiotów wykonawczych.  Są to soliści, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry oraz bardzo liczna grupa ludowych zespołów śpiewaczych.

Przygotowane przez nich programy, a przede wszystkim poziom muzyczno-artystycznych wykonań prezentowanych utworów, oceniać będą jurorzy pracujący pod przewodnictwem etno-muzykologa – Jerzego Szczyrby. Jak co roku, co zwiastowały już występy eliminacyjne, niektórzy uczestnicy konkursu zaprezentują mało znane, bądź zapomniane kantyczki i pieśni bożonarodzeniowe.

Głównego organizatora konkursu Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspierają: Dom Kultury w Jędrzejowie, Dom Kultury we Włoszczowie oraz włoszczowskie parafie: Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i błogosławionego Józefa Pawłowskiego.

Imprezie patronuje Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Konkurs Finałowy XXVI Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek, odbędzie się w niedzielę, 27 stycznia, w Domu Kultury we Włoszczowie. Początek o godz. 14.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution