101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przedsiębiorcy w Staszowie mają Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Data publikacji: 28.01.2019 14:04
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Otwarcie Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie. Na zdjęciu od lewej burmistrz Staszowa  Leszek Kopeć wiceminister sportu i turystyki  Anna Krupka i prezes LGD Białe Ługi  Zdzisław Pniewski

Otwarcie Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie. Na zdjęciu od lewej burmistrz Staszowa - Leszek Kopeć, wiceminister sportu i turystyki - Anna Krupka i prezes LGD "Białe Ługi" - Zdzisław Pniewski
Staszów. 28.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Staszowie otwarto Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, które powstało z inicjatywy Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi". Na fachową pomoc i doradztwo mogą liczyć małe i średnie przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy z terenu gmin objętych projektem. Oprócz Staszowa należy do nich Bogoria, Szydłów, Raków, Chmielnik, Daleszyce i Pierzchnica.

Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w StaszowieStaszów. 28.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Jak poinformowała Jowita Wójcik-Zielińska, koordynator centrum, placówka będzie prowadzić szeroko rozumiane doradztwo, m.in. księgowe i prawne, a także szkolenia i konsultacje. Każdy zainteresowany dowie się jak założyć działalność gospodarczą i jakie są zasady prowadzenia własnego podmiotu.

Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupa uczestnicząca w otwarciu Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wyraziła nadzieję, że będzie ono motorem do dalszego rozwoju gospodarczego miasta i gminy Staszów. Przypomniała, że w Staszowie w 2016 roku przy pomocy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, powstało Staszowskie Centrum Przedsiębiorczości, włączono staszowski obszar gospodarczy do Specjalnej Starachowickiej Strefy Ekonomicznej, co świadczy o tym, że jest tutaj potencjał do wykorzystania.

Wiceminister podkreśliła, że dla rządu ważny jest rozwój gospodarczy. To dlatego powołany został rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw, obniżono im stawkę na ZUS, mniejszy jest również podatek CIT.

Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć stwierdził, że dzięki Lokalnemu Centrum Wspierania Przedsiębiorczości łatwiej będzie nawiązywać nowe kontakty, pozyskiwać granty dla małych i średnich firm oraz realizować inwestycje. Burmistrz podkreślił, że priorytetem władz miasta jest rozwój gospodarczy, dlatego każda inicjatywa zmierzająca w tym kierunku jest godna wsparcia i pochwały.

Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości powstało w ramach projektu pn. „Kreator Przedsiębiorczości” przy dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution